VÝSTAVA BETLÉMŮ V OLEŠNICI

Jak vznikl nápad vystavit betlémy?

Při jednom posezení na faře přišel nápad uspořádat v době adventní výstavu betlémů. Nadchli jsme se pro tento záměr a začali přemýšlet, jak vše uvézt do reality. Věděli jsme, že zdar díla bude záviset na ochotě farníků zapůjčit své vlastní betlémy. Výsledek předčil očekávání. Sešlo se téměř 100 betlémů a velice nás potěšilo, s jakou radostí nám lidé tyto své „poklady“ svěřovali.

Jak probíhala samotná realizace?

Stavění a instalace všech betlémů byla pro nás velikou radostí. Zúčastnilo se střídavě asi 15 lidí a pěkné bylo, jak fungovala spolupráce. Jeden měl nápad a další přiložil ruce k dílu, aby ho zrealizoval. Nepočítali jsme hodiny a přehlíželi chlad. Nadšení bylo silnější a těšení z toho, jak snad uděláme v adventu spoustě lidí radost nás popohánělo.

Kde výstava probíhá?

Výstava probíhá na olešnické faře, která je nově zrekonstruovaná. V jejím dvoře jsou k dispozici opravené hospodářské objekty. Jedním z nich je i depozit. Je to kamenný prostor, který svým vzhledem přímo vybízí k umístění výstav, v tomto případě výstavy betlémů.

Jaká je návštěvnost?

Návštěvnost je nad očekávání velká. Otevření proběhlo o první neděli adventní a velice nás potěšil zájem lidí. Přicházeli nejenom farníci, ale i ti, kteří do kostela nechodí. Na betlémy se přišly podívat i školy, školky a lidé z širokého okolí.

Na závěr bychom chtěli opravdu moc poděkovat všem, kteří se jakýmkoliv způsobem zapojili. Děkujeme za odvahu zapůjčit betlémy, abychom mohli vytvořit něco, co krásně navodilo atmosféru adventu a těšení na příchod Spasitele.

za kolektiv autorů výstavy Helena Vaverková, Františka Palinková a Šárka Neumannová

Příspěvek byl publikován v rubrice Letovice se štítky , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *