Konec roku je tady. U nás na Kořenci byl prosinec společensky bohatý.

Začalo to Mikulášem. Děti se na něj hodně těšily a předháněly se s novou básničkou.

Mikuláš jim rozdal balíčky se sladkostmi a rozloučil se se slibem, že za rok se opět vrátí. Čerti byli letos vskutku mírní, jen vesele skotačili.

A hned v pátek, po Mikuláši, už tady bylo další milé setkání  nejen pro děti. Kdo  již zažil atmosféru minulých roků, kdy jsme u kulturního domu vypouštěli krásné fialové balonky s vánočním přáním Ježíškovi, přišel i letos. Každý rok je nás víc. Když se nám balonky ztratily z očí, děti si vytvořily skupinky a vydaly se na stezku Barborky. Čekalo je několik stanovišť s úkoly a závěrečné  vánoční tvoření v knihovně.

Další prosincovou, již pro naši obec tradiční, společenskou událostí je zpívání na Štědrý den u vánočního stromu na návsi. Scházíme se zde velcí, malí …prostě ti, kteří se rádi ještě před slavnostní večeří projdeme, vydechneme po celodenním shonu  a  zastavíme se při zpěvu vánočních koled  a večer to byl skutečně kouzelný ! Všude bylo  bílo, mrzlo a krásně sněžilo . S přáním všeho dobrého pak klidně odcházíme do svých teplých domovů.

Po svátečních dnech, kdy se více odpočívá a mlsáme vánoční cukroví, je třeba si lehce zasportovat a zasoutěžit. Vánoční turnaj ve stolním tenise je právě ten nejlepší pohyb:-D . Zahrát si přišly  všechny věkové kategorie místní i přespolní. Absolutní vítěz byl právě pan Řezníček z Doubravice ,který ve svých krásných 79 letech přemohl i místní borce.  A bylo to fajn ……

Pohodový rok 2017 přejeme všichni z Kořence.

Foto a text. :J. Svobodová

Příspěvek byl publikován v rubrice Boskovice se štítky , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *