Listy regionů
11Led/170

VAS nastartovala spolupráci s Domovem Olga v Blansku

V pokojném adventním čase se sešli v místní Kafárničce v Domově Olga v Blansku ředitelka domova paní Jana Kratochvílová, Jiří Charvát, předseda svazku VAS a.s., Petr Fiala, ředitel VAS a.s. divize Boskovice a tisková mluvčí VAS  a.s.,  Iva Šebková.  Kafárnička je veřejně otevřená, obsluhují zde chráněnci Domov Olga a jsou nesmírně šikovní a milí. Domov Olga je nestátní organizace, která se jako první v České republice začala zabývat sociálním programem. Domov funguje od roku 1993.

Paní Kratochvílová převzala z rukou ředitele divize Boskovice šek v hodnotě 30 000 Kč jako dar Domovu Olga. Jak řekl Petr Fiala: „Tyto peníze nepocházejí z vodného a stočného, ale z tržeb za jiné činnosti“. Pro VAS a.s. to je první počin, kdy věnují větší příspěvek pro spolek dospělých, v minulosti podporovali hlavně děti a mládež. Darované prostředky budou použity na provozní záležitosti a dovybavení dílny, jak řekla ředitelka Domova Olga. Na místě bylo dohodnuto, že toto je začátek dlouhodobější spolupráce, kdy chráněnci domova vyrábějí v dílničkách za pomocí asistentů různé výrobky, které bude VAS a.s. odebírat na své akce pro zaměstnance,  klienty apod.

Domov Olga je velmi činorodý a na Blanensku velmi aktivní, což je dobře, protože klienti Domova Olga jsou takto začleněni do společnosti a do běžného života.

p1100641

Text a foto: Renata Kuncová Polická

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky