Kořenecký bál

….a již je za námi každoročně tolik očekávaný a vyhledávaný bál na Kořenci, který pořádá náš folklorní soubor Kořeňák, pod vedením pana Ing. Zdeňka Přikryla. Letos tomu bylo již po 34. ,kdy nás členové souboru potěšili a pobavili nejen krásnými tanci a písničkami z Kořenece, ale jak je jejich zvykem čekalo nás i  milé překvapení.

 Tanečníci nás letos ohromili tancem z Ameriky -Jižní Karolíny, který se zde zrodil již začátkem minulého století . Víte o který tanec se jedná ?Je to CHARLESTON!  V Evropě ho proslavila krásná Josephine Bakerová a  k nám na Kořenec  jej  přivádí soubor Kořeňák ! Tanečníci nenechali nic náhodě a tanec pečlivě nacvičovali už od listopadu minulého roku v přísném utajení . A snaha se jim vyplatila potleskem a ovacemi diváků!

Vystoupení bylo  úžasné, plné temperamentu a radosti z tance . Navíc to tanečníkům  opravdu moc slušelo , jak můžete posoudit z fotografii. Na závěr nechyběla bohatá tombola a pochování basy. Kořenecký ples se opravdu vydařil a už teď se těšíme na ten příští!

Foto a text:manželé Svobodovi

Příspěvek byl publikován v rubrice Boskovice se štítky , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *