Listy regionů
7Čvn/170

Dějepisná exkurze 7. tříd v Praze

18. 5. 2017 v osm hodin jsme vyrazili (žáci 7. třídy, Mgr. Jaroslava Šíblová, Mgr. Světlana Štěpánková) ráno autobusem RJ z Brna a v 10:30 jsme vystoupili na Florenci v Praze. Potom jsme se přesunuli metrem na Václavské náměstí a za chvíli jsme již stáli před budovou Národního muzea.

Prošli jsme si Václavské náměstí kolem sochy sv. Václava a potom se ubytovali se v Jindřišské ulici. Tady všichni žáci dostali pracovní listy, do nichž si po celé dva dny zaznamenávali splněné úkoly.

Prošli jsme Václavským náměstím a Národní třídou k Národnímu divadlu, dále nábřežím kolem Vltavy a potom jsme si prohlédli Tančící dům a zamířili ke kryptě kostela sv. Cyrila a Metoděje, která byla svědkem posledních dnů hrdinných československých parašutistů po atentátu na nenáviděného zastupujícího protektora Reinharda Heydricha.

Pak jsme došli až ke stanici lanové dráhy, která nás vyvezla na Petřín. Někteří lehce zdolali 299 schodů rozhledny a obdivovali pražské panorama hluboko pod nohama. Po prohlídce zrcadlového bludiště následoval přesun na starobylý Vyšehrad, kde jsme navštívili rotundu sv. Martina, Slavín a chrám sv. Petra a Pavla.Po občerstvení v hostelu následoval přesun k Prašné bráně, poblíž které se nachází Slovanský dům. V něm jsme zakončili slunečný den návštěvou kina.

Druhý den - 19.5.2017 - jsme dojeli na Pražský hrad, kde nás čekala osobní prohlídka a později i průvodkyně. S ní jsme procházeli prostorami katedrály sv. Víta, Starého královského paláce a Vladislavského sálu. Dále nás čekala prohlídka basiliky sv. Jiří, Zlaté uličky, výměna hradních stráží, Hradčanské náměstí. Přes Nerudovu ulici jsme došli na Malostranské náměstí s barokním chrámem sv. Mikuláše.

Po obědě jsme pokračovali k majestátnímu Karlovu mostu, Kampě a dále pak až na Staroměstské náměstí. Zde jsme obdivovali kromě orloje i Týnský chrám. Ze Staroměstského náměstí přes Václavské náměstí jsme došli do místa ubytování v Jindřišské ulici. Vyzvedli si zavazadla a v 16 hodin jsme už všichni seděli na Florenci v autobuse RJ směr Brno. Domů jsme dorazili po 21. hodině unavení, ale spokojení.

Mgr. Jarka Šíblová

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky