Dvě výhry čs. paralympijského cyklisty: Koblasa se blýskl v Kolíně nad Rýnem

Kolín nad Rýnem: Dvě cenná prvenství v sérii Evropského poháru paralympijské cyklistiky vybojoval o letnicovém víkendu na tradičním mezinárodním mítinku silničářů, na 65. ročníku Cologne Classic 2017, český reprezentant Ivo Koblasa. Loni nejúspěšnější z našich cyklistů na Paralympijských hrách vyhrál ve své kategorii zdravotního hendikepu C2 sobotní časovku jednotlivců a dnes byl nejrychlejší ve zmoklém závodě pelotonu na 44 km. 

Celkově byli v Kolíně nad Rýnem mezi paralympioniky nejrychlejší domácí – v časovce Michael Teuber (C1) a v bitvě pelotonu Eric Winkler (C1). Ivo Koblasa byl v absolutním pořadí v sobotu 3.,  dnes pátý – když ho v předposlední zatáčce závodu během slibného finiše zbrzdili někteří padající soupeři.

Poslední dva roky dosahuje 24letý závodník brněnského Favoritu Ivo Koblasa na mezinárodní scéně nejspolehlivějších výsledků z řas čs. paralympioniků na dvou kolech. K jeho sportovním vzorům patří nejen o generaci starší český paralympijský vítěz Jiří Ježek, ale také olympijský vítěz ve stíhacím závpodu z Tokia 1964 Jiří Daler. Jehož Koblasa požádal o spolupráci ve svém realizačním týmu k Paralympijským hrám 2020. Ty, jak známo, chystá na léto 2020 opět japonské Tokio.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *