Listy regionů
13Čvc/170

Vodácký kurz Vltava 2017

IMG_20170623_100923

Pro vybrané žáky 9. ročníků jsou rafty na Vltavě jednou z posledních akcí, kterou v průběhu povinné školní docházky na ZŠ Jedovnice absolvují.

Ve spolupráci se ZŠ Sloup se ve dnech 21. - 25. 6. zúčastnila skupina žáků pod dohledem pana školníka Libora Šenka a pana ředitele Michal Součka rafťáckého putování po naší nejpopulárnější vodácké řece Vltavě. 1.etapa jízdy na raftech byl v úseku Vyšší Brod – Rožmberk, následoval nocleh v kempu Rožmberk, druhý den pak nejdelší etapa jízdy v úseku Rožmberk – Český Krumlov a nocleh v kempu Nové Spolí v Českém Krumlově. Po příjezdu v podvečer následovala  prohlídka historického centra Českého Krumlova.

Třetí etapa byla nejdelší a jednalo se o úsek Český Krumlov – Zlatá Koruna s noclehem v kempu U Kučerů ve Zlaté Koruně. Poslední část trasy byl úsek Zlatá Koruna – Boršov nad Vltavou, poté následoval přesun autobusem do Českých Budějovic a nocleh ve škole v tělocvičně.

Celková délka jízdy na raftech byla přes 70 km a i díky nádhernému počasí máme za sebou řadu nádherných zážitků a vzpomínek. Chtěl bych jménem všech účastníků akce poděkovat za bezchybnou organizaci a zabezpečení této náročné akce panu učiteli Pavlu Nečasovi ze sloupské základní školy.

Věřím, že tento první ročník společného vodního putování bude základem pro další tradiční akci určenou žákům jedovnické základní školy.

Mgr. Michal Souček

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky