Listy regionů
16Srp/170

HRNČÍŘSKÝ JARMARK V KUNŠTÁTĚ LETOS OSLAVÍ ČTVRT STOLETÍ

Jubilejní ročník této tradiční a ojedinělé akce nabídne opět návštěvníkům možnost strávit třetí víkend měsíce září v prostředí jedinečné atmosféry, kterou nabídne Kunštát – město keramiky.

 Na kunštátském náměstí se ve dnech jarmarku představí téměř dvě stovky keramiků s rozmanitou nabídkou hrnčířského zboží. K vidění bude ukázka výpalu keramiky RAKU, točení na hrnčířském kruhu, pro děti budou připraveny oblíbené dílničky.

Jarmarku se zúčastní i zahraniční keramické dílny ze Slovenska, Bulharska, Polska. Jejich zájem o možnost nabídnout výrobky za hranicemi své země je stále vyšší.

Průřez jedinečnou tvorbou keramiků Zdeňka Lindovského a Karla Ševčíka nabídne výstava ve velkém stanu na náměstí K. Bochořáka.

 Soutěž pro keramiky má v letošním roce téma keramický tác. V informačním centru na náměstí Krále Jiřího budou po oba jarmareční dny vystaveny soutěžní výrobky, o vítězi rozhodnou svým hlasováním návštěvníci jarmarku. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční v neděli 17. 9. ve 14.30 z pódia na náměstí.

 Na nám. K. Bochořáka budou představeny džbány, které vznikly v rámci červnové akce “Sto džbánů, konané v rámci prvního ročníku celoevropské události „Dobrý den, keramiko! “

Město Kunštát získá i svůj nový symbol – sochu hrnčíře, která bude slavnostně odhalena na nám. K. Bochořáka v neděli 17. 9. v 11.00. Autorem je kunštátský sochař a keramik Zdeněk Lindovský.

Jaký kulturní program pro návštěvníky město připravilo? Pořadatelé ho sestavili jako malou retrospektivu koncertů, které během dvaceti pěti let trvání jarmarku v Kunštátě zazněly a měly velký ohlas u návštěvníků. Vystoupí kapela Buty, České srdce, Tomáš Kočko a Orchestr, R. Křesťan a Druhá tráva, Michal Hrůza s kapelou a nebude opět chybět RR band Marcela Woodmana.

Město Kunštát věnuje přípravě a organizaci XXV. hrnčířského jarmarku velkou pozornost, má zájem, aby se návštěvníci i prodejci v Kunštátě cítili co nejlépe.

Naším cílem je rovněž zachovat kvalitu a úroveň této přehlídky keramických výrobků a hrnčířského řemesla, podpořit zachování keramických tradic nejen v Kunštátě, ale získat zájem i zahraničních keramiků ze zemí s hrnčířskou tradicí, a tak připravit akci, která je svým zaměřením (pouze po hrnčířské linii) a kvalitou výjimečná a ojedinělá nejen v našem regionu.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky