Listy regionů
12Zář/170

Jarmark se i letos vydařil

Už po dvanácté se první zářijovou sobotu konal v parku městyse Svitávecký jarmark tradičních řemesel.

Slavnostního zahájení se zúčastnil starosta Jaroslav Zoubek, který přivítal nejen všechny přítomné, ale i hosty z partnerské obce Tomášikovo ze Slovenska. Poté promluvil starosta obce Tomášikovo Zoltán Horvát, který představil svoji obec. Místostarostka Miroslava Holasová odtajnila stolní týdenní kalendář Městyse Svitávka pro rok 2018, který je průřezem života ve Svitávce, nechybí v něm ani přehled pořádaných akcí a další. Kalendář stojí padesát korun a zájemci si ho mohou zakoupit na úřadě.

Program jarmarku byl jako vždy velmi bohatý a na své si přišly všechny věkové generace. Děti se mohly vyřádit při programu s názvem Šmoulí sen, zatancovat a v chladném počasí se zahřát na minidiskotéce a užít si bublinkovou show.

Mladší generaci zazpíval a rozdal autogramy a fotografie Pavel Callta. Vystoupila také Kamila Kopečková, představil se Svatojánský chrámový sbor a parket se zaplnil při koncertu skupiny Ready Kirken. Svoje umění předvedl návštěvníkům několikanásobný mistr světa v biketrialu Václav Kolář.

Velký úspěch měla vodní světelná fontána v podání hasičů z Malhostovic, na závěr se uskutečnila taneční zábava se skupinou Prorock.

Během celého odpoledne se konal i doprovodný program. Ve skleníku byly připraveny hned tři zajímavé výstavy. Svoje obrazy tam představil sedmnáctiletý student Střední školy umění a designu v Brně Vojtěch Daniš ze Svitávky. Velký zájem byl o výstavu o nedokončené dálnici D 43, kterou nám zapůjčilo Muzeum regionu Boskovicka, i výstavu obrázků dětí z bývalé první třídy, které byly v červnu pasováni na čtenáře. Zájemci si mohli celý den prohlédnout zdarma velkou Löw-Beerovu vilu a Muzeu rodu Löw-Beer s komentovaným výkladem.

Na stáncích v parku nechyběla umělecká keramika, výrobky kožené galanterie, drátované šperky a dekorace, výrobky z proutí, lidé si mohli zakoupit perníčky, palačinky, trdelník, bylinky, koření, sušené ovoce, oříšky a jiné.

O jídlo a pití návštěvníků se postarali hasiči, členové ochotnického divadla a místní podnikatelé. Rodinné centrum Ferda si připravilo tvoření pro děti.

Všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě, průběhu i úklidu před i po jarmarku, moc děkujeme.

Miroslava Holasová

místostarostka městyse

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky