Listy regionů
12Zář/170

Již po osmé ovládl Nemocnici Blansko DEN PRO DĚTI

V sobotu 2. září 2017 proběhl v areálu blanenské nemocnice osmý ročník Dne pro děti. Počasí přes nepříznivou předpověď nakonec ukázalo i slunečnou tvář a v kombinaci s bohatým programem jak na pódiu, tak i v celém areálu nemocnice přilákal i letos tento den do nemocnice bezmála patnáct set návštěvníků.

Program byl rozdělen mezi vystoupení na pódiu a atrakce a stanoviště v celém areálu nemocnice. Hlavní téma bylo DŽUNGLE a v tomto duchu byla nachystána kostýmovaná stanoviště plná úkolů a soutěží, při nichž děti sbíraly razítka. Po splnění úkolů a nasbírání všech osmi razítek dostaly děti sladkou odměnu a diplom.

Na pódiu se vystřídala pohádka Divadla Koráb, skupina Velvet, dětská show s Áňou, Ledové království, freestyle exhibice Vaška Koláře - několikanásobného mistra světa v biketrialu, finalistky Dívky ČR 2017 a v neposlední řadě zde proběhla premiéra talentové soutěže – NEMOCNICE MÁ TALENT. Zde odborná porota hodnotila 10 finalistů, a to ve čtyřech disciplínách. V každém kole, které prověřilo děti z jiné stránky, vypadli dva až tři finalisté, až se mezi sebou utkali poslední dva. Ti poměřili svůj talent v zhmotnění svého superhrdiny v podobě malby na obličej. K dispozici měli jak barvičky, tak i originální modely. Nebyli jimi nikdo jiný, než starosta města Blanska Ivo Polák a místostarosta Jiří Crha. Dva finalisté právě na jejich tváře namalovali své superhrdiny a svým umem ohromili nejen diváky, ale i odbornou porotu, která tak hodnocení neměla vůbec snadné. Všichni finalisté si odnesli řadu krásných cen. Absolutní vítěz - talentovaná Deniska Kakáčová - obdržela mimo jiné poukaz na výmalbu dětského pokojíčku od hlavního partnera této soutěže – BARVY A LAKY U LUMÍRA a dort od Nemocnice Blansko s logem soutěže – NEMOCNICE MÁ TALENT. Mimo partnerů akce, kteří těmto mladým talentům věnovali všechny krásné ceny, patří velké poděkování Martinovi Müllerovi, který byl jak scénáristou, režisérem, tak i moderátorem celé soutěže.

Již tradičně nechyběli v areálu blanenští hasiči, kteří si pro děti krom statické ukázky techniky nachystali i dynamickou ukázku, při níž stříhali autovrak a hasili. Propojeni se zdravotnickou záchrannou službou ukázali malým i velkým návštěvníkům, jak ve skutečnosti spolupráce těchto složek záchranného systému funguje. Nechyběla ani Městská policie Blansko, Policie ČR se svou technikou a také ukázka vozu veřejné bezpečnosti z dob minulých.

Poprvé se v areálu představil Klub ulita a pro děti nabídl nejen pestré vyžití, ale také ochutnávku čajů. Nováčky bylo i Judo BeF Home Blansko a Judo Samurai Adamov. Velký zájem vzbudilo stanoviště SPŠ Jedovnice. Dále jsme poprvé přivítali sdružení Práh jižní Morava, kde si děti zahrály sudoku a jiné stolní hry. Také se představila řada spolků, která nabídla dětem pestrou paletu aktivit a činností: megahoupačka, lanové aktivity, střelba z luku a hlavolamy pod taktovkou Junák Blansko, výcvikové sdružení Feneček, ukázka vodících psů spolku SONS, Mateřské centrum Paleček, Městská knihovna Blansko, Muzeum Blanenska, Klub stolního tenisu Blansko, Oblastní charita, Olympia Blansko – baseballový klub, malování na obličej, trampolínky, dětská zumba, trenažer dojení krávy od Teamagency, logopedická poradna a ukázka estetické medicíny – lymfodrenáží Nemocnice Blansko, klouzací hrad Porsche Brno a klouzací hrad Remax a v neposlední řadě Jet Arrows tým a jejich úžasné letecké modely s možností ukázkových letů. Nejen k vidění, ale i „obmotání“ byli i exotičtí hadi. Velkou atrakcí byl i traktor Fendt, mercedes mezi traktory, v němž se děti mohly po celý den svézt a  aquazorbing Vodárenské a.s. Tím ale výčet nekončí! Pro všechny děti byla zdarma zmrzlina v kavárně Dottore del Café ve vestibulu nemocnice, stejně tak tištěné fotografie ve fotokoutku CM Optik.

Opět se účastnila OA a SZdŠ Blansko, jejíž žáci maskovali dětem různá zranění, která pak učili ošetřovat. Ukázka správné techniky první pomoci byla dětmi i rodiči velice vítaná. Žákům školy patří extra poděkování za dopomoc při zajištění průběhu celého dne!

Účast charitativního spolku Pečení pro děti, který na naší akci nasbíral několik tisíc korun, nás teprve těší! Děkujeme všem, kdo si pečivo zakoupili a podpořili tím dobrou věc! Výtěžek letošní sbírky poputuje stejně jako vždy na konkrétní nemocné a znevýhodněné dítko a zbylé, neprodané pečivo bylo ještě ten den odvezeno do Dětského domova v Boskovicích, kde rovněž posloužilo dobré věci! Každoroční účast našich VIP hostů - dětí z Dětského domova Boskovice - je pro nás obzvlášť ctí. I letos proběhl prodej výrobků s růžovou stužkou, kde výtěžek putuje na boj s touto zákeřnou nemocí. Téměř 2 tisíce korun ze sobotní akce jistě někde také pomohou.

Všem, kteří se na realizaci tohoto dne podíleli, velice děkujeme. Letos na akci participovalo 47 spolků. Na těchto stanovištích bylo po celý den 263 lidí, a i když nelze poděkovat jednotlivě všem – všichni si poklonu a díky zaslouží! Děkujeme i rodičům a jejich dětem za přízeň a stále větší zájem o naši akci. Právě počtem účastníků nám rok od roku dokazují, že akcí pro děti není nikdy a nikde dost, ani na tak netradičním místě jako je nemocnice. Vaše rok od roku stoupající účast je ta nejlepší odměna za dřinu, kterou uspořádání takové akce představuje a již dnes můžeme Vás všechny pozvat na devátý ročník Dne pro děti v Nemocnici Blansko, který se bude konat v sobotu 15.9.2018!

Děkujeme všem sponzorům a partnerům! Velice si vážíme jejich podpory, ať už finanční, materiální nebo nezištnou účastí. Bez takovýchto spolků, klubů, sdružení, společností a institucí by těžko mohl být podobný projekt realizován.

Tato akce byla realizována za finanční podpory Města Blanska.

Poděkování patří i ostatním partnerům, a to:

Porsche Brno, VZP ČR, Olman, Chrištof, Sarstedt, Vodárenská a.s., Optika Čížková – CM Optik, Avon, Pivovar Černá Hora, ViaPharma, Project Building, Technika budov, A.M.I. – Analytical Medical Instruments s.r.o., Drinkmatic, JB interiér, Candela, HCH stavební firma, Dottore del Café, Wellness Akcim - Hotel Panorama, OP Security – Mgr. Libor Hoppe, Teamagency, KSMB, Acrobat studio, Emotionvideo a mediálním partnerům: Monitor Blansko, Zrcadlo Blanenska a Boskovicka, My Face, Listy regionů.

MUDr. Vladimíra Danihelková, MBA                                 Bc. Kateřina Ostrá    

      ředitelka Nemocnice Blansko                                            tisková mluvčí

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky