4. dýňobraní v Kotvrdovicích na oslavu svátku Sv. Václava

Oslavy svátku Sv. Václava proběhly v Kotvrdovicích již po čtvrté ve znamení dýní.

Samotná akce začala již v pátek navečer, kdy v místní Orlovně rodiče a prarodiče „pod dohledem“ svých dětí a vnoučat dlabali dýně. Kotvrdovičtí zahrádkáři, coby pořádající složka této akce,  oslavili v letošním roce 50 let od opětovného založení své ZO, a i přesto, že se na jejich  činnosti spolupodílel mráz, kroupy i  sucho,  připravili malou výstavu místních výpěstků. Návštěvníci mohli ochutnat také dýňové dobroty nebo si nechat namalovat „nový obličej“. O  pestrost  akce se zasloužila také místní knihovna, která vyřadila spoustu knih, ze kterých si přítomní mohli  nějakou knihu bezplatně vybrat pro sebe nebo někoho blízkého.

V sobotu 30. září projel  Kotvrdovicemi samotný  Sv. Václav na koni za doprovodu královské družiny a lampionového průvodu , který se ubíral cestou lemovanou nádherně vydlabanými  osvětlenými dýněmi.

Tato velmi oblíbená podzimní akce, která se již stala tradicí,  spojuje nejen různé generace občanů, ale je pojítkem také místních organizací, které s dýňobraním pomáhají buď svou prací nebo sponzorsky.

Fotogalerie zde.

Autor: Veronika Průchová

Foto: Monika Sehnalová

Příspěvek byl publikován v rubrice Blansko se štítky , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *