Listy regionů
25Říj/170

Hildegarda – představení

Herečka Milena Steinmasslová se narodila v roce 1955. Během studia na DAMU hostovala v Národním divadle, v Realistickém divadle a Činoherním klubu a po ukončení studií byla členkou divadla Na zábradlí, Pod Palmovkou atd. Působí nejen v divadle ale také v televizi a filmu, dabingu. Prvním jejím filmem byl Už zase skáču přes kaluže z roku 1970, rok nato Dívka na koštěti.
Manželem Mileny Steinmasslové byl kameraman Roman Pavlíček s nimž má syny Tomáše (nar. 1983) a Jana (nar. 1989)

RNDr. et Mgr. Hana Sar Blochová / Rosa de Sar (1961) studovala zpěv u prof. Inge Švandové-Koutecké, dále u Marie Hřebíčkové-Kozákové a interpretaci středověkého zpěvu na kurzu u Rebbeky Stewart (Velká Británie). Jako členka souboru staré hudby KVINTERNA se zaměřuje hlavně na křesťanskou a židovskou hudbu 12.–15. století. Zajímá se též o tradiční techniky orientálního zpěvu, které uplatňuje v hudbě španělského středověku a v alternativních hudebních projektech. Studovala hru na klavír, varhany, příčnou a zobcovou flétnu a na harfu. Kromě zpěvu hraje na repliky středověkých hudebních nástrojů, a to na varhanní portativ, egyptskou, gotickou a renesanční harfu, drnkací a smyčcová psalteria a zobcové flétny.

Skládá a nahrává hudbu k filmu a divadlu. Natočila celkem deset CD se středověkou, etnickou a autorskou alternativní hudbou. Vytvořila scénář pro film o alchymii v Čechách (2009, Mega TV, USA) a spolupracovala také na vytvoření dokumentárních filmů pro ČT, jako např.: „Světci a svědci“ (2009) o hudebním díle abatyše Hildegardy z Bingen a v roce 2012 na dokumentu „Karel IV. z Boží milosti král“. O jejích uměleckých aktivitách natočila v roce 2000 dokumentární film americká společnost Mega TV.

Hana Blochová vystudovala Přírodovědeckou fakultu University Karlovy v Praze, obor fyzikální chemie, v roce 1984 obdržela doktorát přírodních věd, dale Vysokou školu chemicko-technologickou Praha, obor Chemie restaurování uměleckých děl - historické výtvarné technologie, dále Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy, obor Dějiny výtvarného umění, specializace na dějiny evropského a českého středověku, kde v roce 1992 obdržela titul Magistr. Na Filosofické fakultě UJEP v Brně vystudovala obor Výtvarná kritika (česká moderní malba)

Knihy: Marie z Magdaly a ženy v životě Ježíše, Mesiáš, Pyramidy, obři a zaniklé vyspělé civilizace u nás (3 vydání), Mysterium Karlštejna a Magisterium Karlštejna.

Hildegarda_koncert_2017

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky