Knihovna ve Křtinách získala ocenění Knihovna roku

V Týdnu knihoven je každoročně vyhlašovaná významná cena Knihovna roku, kterou uděluje ministr kultury. V letošním roce získala nejvyšší ocenění Knihovna Městysu Křtiny. Tato cena se uděluje od roku 2003 k ohodnocení zásluh o rozvoj knihovnictví. Kategorie „základní knihovna“ je určena především knihovnám, které působí v malých obcích jako vyjádření veřejného uznání této prospěšné práci.

Kulturní zařízení města Boskovice, Knihovna Boskovice a její regionální oddělení se jako pověřená knihovna starají o 135 knihoven. Knihovna Městyse Křtiny patří do jejich metodické působnosti. Knihovna Křtiny již v tomto roce získala Diplom za moderní a informační služby, který ji opravňoval postoupit do této soutěže a reprezentovat tak Jihomoravský kraj. Slavnostní vyhlášení proběhlo v Zrcadlové kapli pražského Klementina dne 5. 10. 2017.

Pro region Blansko je to již druhý takový úspěch – v roce 2011 získala ocenění Místní veřejná knihovna Vavřinec – Veselice

Příspěvek byl publikován v rubrice Blansko se štítky , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *