Listy regionů
27Říj/170

Říjen – měsíc věží a rozhleden

Již čtvrtým rokem se Blansko připojuje k Měsíci věží a rozhleden, kterým je měsíc říjen, konkrétně termín 28. září až 28. října.  Tato významná státní výročí tak ohraničují dobu, kdy počasí a příroda stále lákají k výletům za poznáním a kdy je možné navštívit blanenskou věž kostela sv. Martina a zúčastnit se tak některé ze soutěží, které jsou pro tento měsíc vypsány.

Akci Měsíc věží a rozhleden pořádá českobudějovická organizace Pohádkové království. Pro každý region vydala tzv. „čtyřpohled“, na kterém jsou zobrazeny spolupracující rozhledny. V našem regionu je to právě věž kostela sv. Martina, rozhledna Podvrší ve Veselici, rozhledna Alexandrovka u Adamova, a radniční věž v Boskovicích.

Každý turista, který si v informačních centrech nebo na rozhlednách zakoupí pohlednici se 4 rozhlednami a na tuto pohlednici sesbírá otisk pamětního razítka ze všech rozhleden, bude zařazen do slosování o horské kolo Galaxy od firmy CykloŠvec a další hodnotné ceny. Orazítkované pohlednice je třeba nejpozději

do 31. 12. 2017 s uvedením vlastní adresy zaslat na adresu Turistického a mapového centra v Českých Budějovicích (Turistické a mapové centrum jižní Čechy, nám. Přemysla Otakara II. č.21, 370 01 České Budějovice) nebo jej osobně odevzdat v Informační kanceláři Blanka v Blansku, kde obdržíte také drobnou cenu. Losování o hlavní výhry proběhne v rámci veletrhu Holiday World 2018.

Měsíc věží a rozhleden v Blansku zahájí ve čtvrtek 28. září Den věží a rozhleden, kdy bude mimořádně prohlídková trasa ve věži kostela s vyhlídkou na město otevřena po celý den pro návštěvníky zdarma. Otevřena bude také věžní kavárnička. Poslední den tohoto měsíce, tedy 28. října od 13 do 15 hodin, se bude na věži konat také další výjimečná akce – Slavnostní výstup na věž s vlajkou, která se koná jako součást oslav výročí vzniku Československé republiky. Akce vyvrcholí stejnou aktivitou po celé ČR – máváním českou vlajkou ve 14 hodin do 4 světových stran pod dobu 4 minut. Také v tento den bude vstup pro návštěvníky zdarma. Všechny akce v rámci Měsíce věží a rozhleden zajišťuje Střední škola gastronomická, s.r.o. Blansko v rámci odborné praxe oboru Cestovní ruch.

Přejeme hodně štěstí v soutěži a krásné rozhledy z obou rozhleden i obou věží!

Martina Hejčová

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky