Slavnostní otevření zoo kouktu v Paprsku

Ve středu 13.9.2017 proběhlo slavnostní otevření zoo koutku v Paprsku, příspěvkové organizaci. Domov pro zdravotně postižené v Opatovících se za pomoci a finančního přispění sponzorů může pochlubit prvními živými obyvateli zoo koutku.

 Jako poděkování všem, kteří se na stavbě zoo koutku podíleli ( sponzoři, dodavatelé, zaměstnanci domova, ale i klienti )  zajistila společnost Vera s.r.o.  Praha  v rámci projektu „Udělejte ,co lidé ocení“  dechovou hudbu  Moraváci, která deštivé odpoledne zpříjemnila  muzikou. Hodně štěstí  obyvatelům Paprsku i zvířatům popřála jak paní starostka města  Mgr. Kateřina Gerbrichová,  tak  místní pan farář.

Obyvatelé domova teď mohou o  zvířata pečovat, tím přebírají zodpovědnost za jinou živou bytost. Taková činnost posiluje sebevědomí člověka, neboť mu dává důležitou náplň současného života. Zvířata také posilují fyzickou kondici svých ošetřovatelů, ať je to při krmení, při hře, při jejich hygieně nebo na procházkách. S domácími zvířaty lze slovně komunikovat. Je tu vždycky někdo, s kým si můžeme nahlas popovídat. Zvířata také usnadňují komunikaci mezi lidmi. Jsou podnětem a předmětem rozhovorů mezi obyvateli domovů. Pomocí zvířat nacházejí ošetřovatelé a terapeuti snadněji možnost k zahájení rozhovoru. Domácí zvířata vyžadují určitý denní rytmus a tím působí jako léčebný prostředek. Zvířata dávají člověku určitou jistotu, chovají se stále stejně a nejsou náladová. Toto vše dostávají obyvatelé domova pro zdravotně postižené společně s dokončením a zprovozněním zoo koutku.

Velké poděkovaní všem, kteří pomohli projekt  realizovat , ať se ovečkám v jejich novém domově dobře vede a přinášejí našim klientům radost a lásku.

Marie Wetterová – ředitelka

Příspěvek byl publikován v rubrice Letovice se štítky , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *