Listy regionů
16Říj/170

ÚSPĚŠNÉ ATLETICKÉ ZÁŘÍ

Vše začalo poslední prázdninový týden v tatranské Štrbě soustředěním atletů ASK Blansko, kde absolvovali výstup na Rysy, sedlo pod Ostrvou, výběhem na Predné Solisko, samozřejmě vydatným běžeckým tréninkem a nechyběla ani návštěva termálního koupaliště v Popradě. Po tomto soustředění nám vše začalo čtvrtým kolem mladšího žactva v Brně a první půlka září vyvrcholila největším Evropským mládežnickým mítinkem v atletice pro ročníky 2006 až 2002 European kids athletics games konaném v Brně kde největší úspěch pro náš klub zaznamenaly Pavla Štoudková která suverénně vyhrála závod na 1500m na 300m skončila třetí a 60m zaběhla v šestém čase, další naše medailistka Veronika Jakusidisová skončila na druhém místě ve skoku dalekém na 60m si zaběhla pro třetí místo a v její parádní disciplíně výšce skončila na nepopulárním čtvrtém místě, tento závod byl bohužel značně ovlivněn deštivým počasím, které naší závodnici bohužel nesvědčí další naše medailové želízko Dominika Bezdíčková zaběhla na 60m finále B ve kterém byla pátá celkově zaznamenala 13.místo a na 600m byla šestá, když její výkony značně ovlivnila viróza, dále nás na tomto mítinku reprezentovali Denisa Sedláková, Natálie Poláčková, Ellen Kadrmasová, Leona Jandáková, Monika Chloupková, Adéla Jánošíková, Nela Pernicová, Julie Látalová, Julie Matušková, Dominik Hanák, Marek Malits a Patrik Filka, všichni naši atleti podaly výkony na hranici osobního maxima a za vzornou reprezentaci jim patří dík, další akcí bylo mistrovství Jižní Moravy družstev mladších žákyň ve Znojmě, kterého se zúčastnila Veronika Jakusidisová a Dominika Bezdíčková.

Obě děvčata v této soutěži hostují v oddíle Jac Brno s kterým toto mistrovství vyhráli a postoupili na Mistrovství Moravy a Slezska, které se bude konat 8.10. v Ostravě Vítkovicích. Vrcholem měsíce září bylo Mistrovství České republiky žáků, které hostila Břeclav a náš oddíl reprezentovala Pavla Štoudková která na 800m suverénně vyhrála v novém rekordu mistrovství a to časem 2:13.19 a na 300m skončila čtvrtá. Výkonem na 800m si Pavla zajistila účast na mezistátní utkání ČR-Chorvatsko-Maďarsko-Slovensko-Slovinsko žáků a žákyň v Chorvatském Varaždinu kde opět dominovala na trati 600m a časem 1:32.21 vede tabulky žen. Ve středu 27.9. se konalo v Olomouci mezikrajové utkání družstev mladšího žactva - skupina Moravskoslezská, kde nás úspěšně reprezentovala Veronika Jakusidisová která si skočila ve výšce osobní rekord 155cm a na šedesátce skončila na třetím místě. Nyní se naši atleti pomalu budou přesouvat do terénu kde nás čekají jak přebor Jihomoravského kraje tak Mistrovství Moravy a Slezska a České republiky tak závody Okresní běžecké ligy, Brněnského poháru tak i dalších závodů v regionu.

obrázky 5844 Veronika Jakisidisová 60m Ekag, 5886 Pavla Štoudková vyhlášení 300m Ekag 3. místo, 5875 Veronika Jakusidisová vyhlášení Ekag dálka druhé místo, 5878 pavla Štoudková 1500m Ekag, 5921 Dominika Bezdíčková st. číslo 311 -  600m Ekag, Pavča CH - Pavla Štoudková 600m Chorvatsko reprezentace, 6075 Veronika Jakusidisová Znojmo Mistrovství JMK dálka, 5455 ASK Blansko atletika soustředění Vysoké Tatry

za atletiku ASK Blansko předem děkuji a jsem s pozdravem Martin Bezdíček

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky