Listy regionů
1Lis/170

Boj za zdravá prsa 2017 v Nemocnici Blansko už pošesté

Stejně jako předchozí roky, i letos bude blanenská nemocnice „bojovat“ za zdravá prsa. Na radiodiagnostickém oddělení Nemocnice Blansko, které je akreditováno pro mamární screening, proběhne v úterý 14. listopadu 2017 od 7.30 do 17.30 hodin „boj za zdravá prsa“.

grafických vyšetření, 72 ultrazvuků a 17 kombinací obojího. Průměrný věk žen vyšetřených mamografií byl 42 let a vyšetřenýNálezy z lonského roku:
- 15 nálezů benigních (nezhoubných) změn - dop. další kontroly a sledování
- 2 nálezy vysoce pravděpodobných MALIGNÍCH KARCINOMŮ - zde následovala biopsie tkáně k histologické verifikaci nálezu a jeden maligní nález v prsu u takto mladé ženy, zcela bez příznaků a bez jakéhokoli očekávání - DEFINITIVNĚ POTVRZEN

Pro koho je akce určena?

V České republice hradí zdravotní pojišťovny preventivní vyšetření prsu ženám od 45 let věku. Akce Nemocnice Blansko je proto zaměřena na ženy pod touto věkovou hranicí, tj. do 44 let.

Co vás čeká?

  • Na vyšetření se letos musíte objednat.
  • Předem je nutné zajistit si na bezplatném tel. č. 800 180 880 poukázku AVON, kterou Liga proti rakovině přispívá na preventivní vyšetření částkou 200,- Kč. Rozdíl mezi hodnotou poukazu a skutečnou cenou provedeného vyšetření (v případě ultrazvuku 300,- Kč a v případě mamografu 600,- Kč) hradí v tento den Nemocnice Blansko, tzn. vyšetření bude pro ženy s poukázkou Avon do 44 let (včetně) zcela zdarma.
  • Objednat se můžete od 30.10.2017, a to na e-mailové adrese: ct@nemobk.cz do vyčerpání kapacity 120 žen. Odpovědí Vám bude automaticky generovaná odpověď o přijetí vaší rezervace a následně obdržíte e-mailem informaci o termínu (přesný čas vyšetření) a druhu vyšetření, které vás čeká.
  • Metodu vyšetření, tedy ultrazvuk, mamograf nebo kombinaci obojího, není možné volit ze strany klientek "na přání". Metoda je indikována dle závazných doporučení odborné společnosti pro mamární diagnostiku a je plně v kompetenci lékařek mamocentra.
  • Po ukončení vyšetření obdrží ženy tištěný výsledek s případným doporučením.
  • Od 10 do 14 hodin bude možná i konzultace v mamární poradně na oddělení jednodenní péče (prim. MUDr. Stanislav Krejsta).

Nemocnice Blansko realizuje tuto akci již šestým rokem proto, že se naprosto ztotožňuje s myšlenkou bojovat s touto zákeřnou nemocí tou nejúčinnější a přitom nejsnazší metodou – prevencí. V průběhu života onemocní každá osmá žena rakovinou prsu! Jako jedno ze 70 mamografických screeningových center ČR můžeme potvrdit: nejlepším lékem na rakovinu prsu je její včasný záchyt!

Proč přijít „bojovat za svá prsa“?

Loni v Nemocnici Blansko "bojovalo za zdravá prsa" (bylo vyšetřeno) celkem 133 žen. Výsledky loňské akce proti rakovině prsu zaměřené na ženy pod věkovou hranicí 45 let, tj. na ty ženy, které nemají ze zdravotního pojištění na bezplatné pravidelné screeningové vyšetření prsu nárok, byly opět alarmující.

U tří žen byl v rámci této preventivní akce, tzn. bez zásadních příznaků, stanoven nález indikovaný k ověření původu ložiska cestou bioptického odběru vzorku tkáně a jeho histologického vyšetření. Všechny tři ženy byly objednány k bioptickému ověření na radiodiagnostickém oddělení Nemocnice Blansko v nejbližším možném termínu. Bohužel u jedné ženy byl potvrzen nález zhoubného nádoru prsu, v současné době je klientka zařazena do onkologické léčby.

Tato velice smutná bilance loňského „boje za zdravá prsa“ jednoznačně potvrdila, že prevence je zásadní, podobné akce jsou smysluplné a Nemocnice Blansko v nich bude nadále pokračovat! Budeme rádi, když letošní akci budete sdílet mezi svými kamarádkami. Možná že i ony žijí ve falešné iluzi, že jsou "tak zdravé, jak jsou mladé", že rakovina prsu a jiné diagnózy se jich netýkají. Jenže týkají, a to každé z nás bez ohledu na věk a nejen loňský ročník, ale zejména každodenní práce na oddělení radiodiagnostiky Nemocnice Blansko to nemilosrdně potvrzuje. V České republice je každoročně diagnostikováno více než 6 000 nových případů onemocnění, dva tisíce žen s touto diagnózou ročně zemře. Karcinom prsu je na prvním místě mezi příčinami úmrtí ve věkové kategorii 20 – 54 let! Karcinom prsu je přitom velice dobře léčitelný (až 92 % pacientek se zcela vyléčí) – pokud je však nádor odhalen včas.

Více informací k této kampani získáte:

- na tel. čísle: 516 838 183 od 7:00 do 15:00 hodin v pracovní dny

- na služebním mobilním telefonu: 725 727 550 od 7:00 do 15:00 hodin v pracovní dny

- na e-mailu: ct@nemobk.cz

MUDr. Vladimíra Danihelková, MBA                                 Bc. Kateřina Ostrá    

      ředitelka Nemocnice Blansko                                            tisková mluvčí

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky