Listy regionů
7Lis/170

Boj za zdravou prostatu aneb „Listopad pro muže“ v Nemocnici Blansko

Již šest let za sebou „bojuje“ v listopadu blanenská nemocnice za zdravá prsa žen. Druhým rokem bude „bojovat“ i za muže – za jejich zdravou prostatu, a to konkrétně vyšetřením prostatického specifického antigenu (PSA) v krvi u mužů nad 50 let zcela zdarma.

Kdy?

  1. - 30. listopadu 2017, každý pracovní den v čase: 8:30 - 12:00 hodin

Pro koho je akce určena?

Akce Nemocnice Blansko je určena pro muže od 50 let věku.

Kde?

Pokud máte o tuto nabídku zájem, přijďte nalačno do Nemocnice Blansko, oddělení klinických laboratoří (přízemí spojovacího traktu nemocnice). V laboratoři Vám provedeme odběr krve a následné vyšetření - test PSA.

grafických vyšetření, 72 ultrazvuků a 17 kombinací obojího. Průměrný věk žen vyšetřených mamografií byl 42 let a vyšetřenýNálezy z lonského roku:
- 15 nálezů benigních (nezhoubných) změn - dop. další kontroly a sledování
- 2 nálezy vysoce pravděpodobných MALIGNÍCH KARCINOMŮ - zde následovala biopsie tkáně k histologické verifikaci nálezu a jeden maligní nález v prsu u takto mladé ženy, zcela bez příznaků a bez jakéhokoli očekávání - DEFINITIVNĚ POTVRZEN

Co vás čeká?

Na vyšetření se nebude objednávat. Přijdete nalačno k okénku „příjem vzorků“ a nahlásíte zájem o vyšetření. Následně Vám bude proveden odběr jedné zkumavky krve. Výsledek vyšetření bud znám ještě týž den. Předání výsledků proběhne individuálně dle domluvy v laboratoři (možné si na výsledky počkat nebo si pro výsledky zavolat). V případě pozitivního nálezu budete automaticky kontaktováni a nasměrováni k dalšímu řešení se specialistou – urologem.

Proč přijít bojovat za zdravou prostatu?

Karcinom prostaty je v České republice nejčastějším onkologickým onemocněním u mužů a nejčastějším zhoubným urologickým nádorem. V žebříčku úmrtnosti byl v roce 2014 na druhém místě mezi zhoubnými novotvary.

V případě dotazů kontaktujte prosím laboratoř. Tel.: 516 838 175 nebo 516 838 170.

MUDr. Vladimíra Danihelková, MBA                                 Bc. Kateřina Ostrá    

      ředitelka Nemocnice Blansko                                            tisková mluvčí

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky