Listy regionů
8Lis/170

NEBÝVALÝ ZÁJEM O LETOŠNÍ SLAVNOSTI!

První listopadové sobotní odpoledne patřilo v Boskovicích oslavě lovectví, myslivosti a přírody vůbec. Již poosmé se na zdejším zámku odehrály SVATOHUBERTSKÉ SLAVNOSTI.

Šlechtická rodina Mensdorff-Pouilly uspořádala 4. listopadu na svém boskovickém panství další ročník Svatohubertských slavností. Do empírového skvostu Moravy – jak se zámku v Boskovicích přezdívá – vypravili nejen nadšenci myslivosti, lovectví, ale také rodiče s malými dětmi. Pan hrabě Hugo Mensdorff-Pouilly, společně se svým synovcem, panem Dominikem Božkem, který má správu zdejšího zámku, hradu i přilehlých lesů na starosti, a za vydatné pomoci paní JUDr. Ivy Jonáškové připravili opět pestrý program, včetně dárku pro každého návštěvníka slavností v podobě zámecké prohlídky zdarma.

Jak boskovičtí, tak přespolní, kteří se v uvedený den ocitli v centru veškerého dění, měli tak příležitost užít si pohodové a taktéž poučné odpoledne. Program zahájila v pravé poledne Svatohubertská mše svatá v zámecké kapli, návštěvníci si se zájmem prohlédli výstavu loveckých trofejí, zvláště děti byly nadšené z kousků, které jim předvedla sokolnická skupina Zayferus. Připraven byl rybářský koutek, spousta stánků, včetně prodeje zvěřiny, a k dobré náladě a očividnému potěšení přítomných na zámeckém nádvoří zahrála Holóbkova mozeka. Svatohubertské slavnosti 2017 už jsou v tuto chvíli minulostí, ale už nyní na boskovickém zámku přemýšlejí, čím překvapí návštěvníky v pořadí devátými Svatohubertskými slavnostmi. Rodina Mensdorff-Pouilly velmi děkuje všem, kteří se na slavnosti vypravili, a těší se nashledanou opět příští rok!     

TEXT: REPO FOTO: LN/2017

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky