Listy regionů
13Lis/170

O kulturních akcích v Boskovicích s ředitelem KZMB PaedDr. Kovářem

Kulturní zařízení města Boskovice mají letos za sebou mnoho úspěšných akcí, včetně podzimních Husích slavností, které přilákaly rekordní počet návštěvníků. Ředitel KZMB PaedDr. Oldřich Kovář odpověděl na otázku, co chystají na závěr roku:

Na neděli 3. prosince připravujeme slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Masarykově náměstí v 17 hodin. Již hodinu předtím bude zahájen program, ve kterém opět nebude chybět některá populární pohádková postavička a oblíbení Komedianti na káře.

V úterý 5. prosince v 19 hodin se bude v Zámeckém skleníku konat koncert skupiny Cimbal Classic. Oslavy „čtvrtstoletí laskavé hudby“ brněnské nadžánrové kapely budou mít zastávku i v Boskovicích, v podobě tradičního vánočního koncertu, který nabídne nejen původní písňovou tvorbou, ale také moravskou a českou vánoční hudbou. Kouzlo adventního času umocní i křest nového písničkového CD s názvem Nepřestaň si malovat.

V pátek 8. a v sobotu 9. prosince chystáme jubilejní, již dvacátý Vánoční jarmark na Masarykově náměstí. Kromě stánků řemeslníků a bohaté nabídky vánočního sortimentu, včetně originálních dárků, se mohou návštěvníci těšit na občerstvení v podobě trdelníků, pečených kaštanů, bramboráků, medoviny, svařeného vína a dalších pochoutek. Nebude chybět historický slavnostní průvod, šermířská představení a několik koncertních vystoupení. Diváky určitě potěší Tomáš Kočko & Orchestr.

Na Štědrý den se budeme podílet na organizaci akce Polévka pro chudé i bohaté a na Silvestra opět přivítáme návštěvníky v letním kině na promítání krátkých filmů a pohádek, včetně ohňostroje a občerstvení. Podrobnosti a kompletní program, který obsahuje mnoho dalších akcí, najdou zájemci na našem webu www.kulturaboskovice.cz.

Máte již představu a programové nabídce v příštím roce?

Program kulturních akcí připravujeme průběžně. V každém případě zahájíme vlastní provoz na Sokolovně; v současné době jsou dokončovány práce související s nutnými opravami interiéru. Od 1. prosince nastoupí manažer, který bude ve spolupráci s naším dramaturgem Ivo Legnerem zajišťovat program akcí na Sokolovně; tuto funkci získala ve výběrovém řízení paní Mirka Krajíčková. Poprvé bude opravený interiér Sokolovny představen veřejnosti v sobotu 13. ledna; zahájíme koncertem Symfonického orchestru města Boskovice. Co se týká pronájmu Sokolovny, tak určitě budou pokračovat sportovní sokolské aktivity a další kulturní akce, rozhodně se však nebudeme vracet k pronájmu různým prodejcům. Moje představa je využít současný trend, který bývá označován jako kongresová turistika. Díky tomu, že je již opraven Modrý salonek a přibudou další místnosti vhodné jako posluchárny, bude možno Sokolovnu nabízet pro konání různých konferencí a kongresů. Catering by stejně jako při kulturních akcích mohla zajišťovat Restaurace Sokolovna.

Co se týká výhledu na větší akce roku 2018, tak zatím se jedná skutečně jen o předběžné plány. Na začátku letní sezony bychom rádi uvedli Tomáše Kluse, možná skupinu Chinaski, na Husí slavnosti zveme Josefa Vojtka s Ivettou Blanarovičovou a Petra Spáleného se skupinou Apollo.

Připravujete nějaké akce k stoletému výročí založení republiky?

Těch bude jistě hodně. Jednou z možností, pokud by se podařilo jednání s depozitem v Českých Velenicích, by bylo zařadit Boskovice do trasy zvláštního vlaku, ve kterém bude mimo jiné zařazen také salonní vůz T. G. Masaryka. V prostoru u nádraží, který bychom ve spolupráci s ČD upravili, by se mohly konat kulturní akce v rámci oslav výročí. Na závěr by došlo k položení věnců k soše TGM na náměstí 9. května. Další akce připravuje Muzeum regionu Boskovicka a samozřejmě také řada dalších spolků a zájmových skupin. Vzhledem k tomu, že jsem byl jmenován koordinátorem těchto akcí, mohu začátkem příštího roku podat ucelenější přehled oslav.

Pane řediteli, děkuji za informace.

Petr Hanáček

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky