Listy regionů
21Lis/170

Vítězství blanenského šampiona na MS lodních modelářů 2017

V maďarském městě Nagykanizsa se ve dnech 17. – 28. 8. 2017 konalo mistrovství světa lodních modelářů sekce M. Závodníci z celkem osmnácti zemí světa, kromě evropských států například i z Číny nebo Thajska, soutěžili s rychlostními modely rádiově řízených člunů. Závodu se účastnilo 75 juniorů (kategorie do 18 let) a 159 seniorů, přihlášeno bylo dohromady 521 modelů lodí. Česká skupina obsahovala 19 reprezentantů, z toho 4 juniory.

Mistrovství se účastnil také Michal Štégner z Blanska, jenž se i přes nepříznivé povětrnostní podmínky, které provázely první kvalifikační rozjížďky, probojoval do všech čtyř finálových jízd, do nichž byl jakožto junior nominován. Veškeré finálové jízdy se konaly v jeden jediný den, a to v neděli 27. srpna, což pro všechny zúčastněné znamenalo zvýšenou psychickou zátěž.

Michal Štégner se i přesto zvládl umístit na význačných pozicích hned v několika kategoriích. Ve finálové jízdě třídy Mini Hydro získal zlatou medaili a titul mistra světa, v kategorii Mini Eco Expert se umístil třetí, v Mini Eco Expert Team čtvrtý a v závodě Mini Mono celkově šestý.

Český tým vyhrál dohromady 10 medailí, z toho 3 zlaté. V seniorských kategoriích se mistry světa stali Zbyněk Fišer a Jaroslav Rezek z Prahy.

Michal, který je již šest let členem Klubu lodních modelářů Blansko, tímto navázal na své úspěchy v minulém roce, kdy na mistrovství Evropy získal dvě zlaté a dvě stříbrné medaile. Nyní do Klubu pravidelně dochází a začínajícím modelářům se snaží předávat své zkušenosti. Případní zájemci o vstup do Klubu lodních modelářů mohou navštívit webové stránky www.klomblansko.wixsite.com/klomblansko .

Markéta Štégnerová

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky