Listy regionů
22Lis/170

VOŠ v Boskovicích oslavila 130 let od založení

V pátek 10. listopadu panoval na Vyšší odborné škole ekonomické a zdravotnické a Střední škole v Boskovicích čilý ruch. Sešlo se zde hned několik zajímavých akcí. Jednak zde byl pro uchazeče o studium Den otevřených dveří, škola slavila 130 let od svého založení a ještě probíhal „gastroden“, kdy studenti maturitních ročníků formou vlastnoručně připravených pochoutek prezentovali svůj gastronomický um. Nejenže jejich výtvory lahodily oku, ale mohu potvrdit, že i žaludku. O zdařilé zakončení studia maturitou zde nelze pochybovat. Pro mě odmaturovali všichni.

Jak jsem již podotkla, škola slavila výročí založení a k této příležitosti vydala Almanach. Ten slavnostně pokřtil v aule školy Ing. Mgr. Pavel Vlach, ředitel školy. Na Almanachu spolupracovalo několik kolegů kantorů a je velmi zdařile vytvořen. Ředitel školy na prezentaci podotkl, že se chystají na škole vyměnit zbývající nevyměněná okna, zateplit celou budovu a zpřístupnit budovu A a budovu B pro vozíčkáře. Plošina bude vybudovaná pod schody v budově A. Výtah, který musí mít dvoje opláštění by se pod schody nevtěsnal, proto to bude plošina, která má pouze jedno opláštění – pozn. redakce.

Škola „žije“ nejen co se týká stavebních úprav a poskytováním čím dál lepších podmínek pro studium, ale během roku se studenti účastní různých sportovních, kulturních a jiných akcí, ať už je škola přímo sama pořádá nebo jsou studenti přizváni na akce jiné.

Text a foto: Renata Kuncová Polická

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky