Adventní slavnost se ani tentokrát neobešla bez řádění čertů

Pekelné brány se v Černé Hoře otevřely již popáté, ale peklo se neradovalo příliš dlouho. Ač se čerti snažili ze všech sil, žádného opravdového hříšníka ne a ne lapit. Některé děti, které čerti unesli, měly pravda trochu nahnáno, ale  všechno dobře dopadlo a spravedlivé peklo je muselo vrátit, k nemalé radosti jejich rodičů, zpět do bezpečí domova. V Černé Hoře jsou převážně hodné a vychované děti a žijí tu samí slušní a spořádaní občané. Než se však o tom peklo přesvědčilo, chvíli to trvalo.

Pekelníci řádili a nechtěli odejít jako každý rok s nepořízenou. Na pomoc přijela i andělská jízda, která bojovala se samotným pánem pekel, a dobro nakonec i tentokrát zvítězilo nad zlem. Stejně jako v minulých létech si tuto mimořádnou podívanou nechal ujít jen málokdo. Výhodná poloha prostor před radnicí umožňuje pěkný výhled na celou plochu, kde se program odehrává, a plní tak funkci tribuny, která je součástí pomyslného hlediště.

Zvědavé a někdy i trochu vystrašené děti se však rády vzdají bezprostředního zážitku z „první řady ″ a rády se schovají do bezpečí k mamince nebo taťkovi, i když všechny moc dobře vědí, že jsou to naši kamarádi z Lipůvky. Ale  jistota je jistota. Co kdyby se mezi nimi objevil nějaký ten opravdový rarach? I pořadatelé této akce měli mnohdy pocit, že se proti nim spikly všechny pekelné síly a stavěly jim do cesty jednu překážku za druhou. Kromě ďábelsky složité dopravní situace při průjezdu Černou Horou to byla i pekelně rozkopaná ulice Radniční a předpověď počasí byla také po čertech nepříznivá. Všem nadšencům, kteří akci každým rokem připravují, pak byla odměnou nejen radost dětí, které si domů odnesly kromě nezapomenutelných zážitků i dáreček od Mikuláše a andělů,ale také krásně rozsvícená douglaska na náměstí, která se pyšně vypíná, aby všem ukázala, jak za rok opět povyrostla.

Pořadatelé touto cestou děkují hlavnímu sponzoru akce Pivovaru Černá Hora, Úřadu městyse Černá Hora, členkám SPOZ za organizaci adventních trhů, členům SDH Černá Hora, bez kterých si už podobné akce nelze představit, členům FK Černá Hora za pořadatelskou pomoc, firmě KAPOUN za zapůjčení kovových zábran a největší poděkování patří členům spolku LÍPA z Lipůvky za překrásný mikulášský program, kterým každoročně obohatí tradiční rozsvícení vánočního stromu.

Za tým organizátorů Jana Kubelková.

Foto: Ivo Kalvoda

Příspěvek byl publikován v rubrice Blansko se štítky , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *