Listy regionů
8Pro/170

Podzim atletů ASK Blansko

V podhůří Orlických hor v obci Dluhoňovice se konalo 25.11. Mistrovství České republiky v přespolním běhu a atletický klub ASK byl u toho, když jeho barvy hájila ve starších žákyních Pavla Štoudková, která po zdrcujícím finiši jak je u ní známo vybojovala krásné třetí místo. Trať starších žákyň byla dlouhá 3000m a Pavla ji zaběhla za 12:06.

Další tradiční akce v kalendáři oddílu byl Pomerančový mítink, který se konal od 2.12. do 3.12. v Jablonecké atletické hale. Za náš oddíl se této akce zúčastnila Daniela Bezdíčková, Zuzana Jandáková, Leona Jandáková, Natálie Poláčková, Adéla Jánošíková, Kateřina Šebková a Patrik Filka, všichni jmenovaní odvedly maximální výkony a díky nim padlo mnoho osobních výkonů. Největšího úspěchu na tomto mítinku dosáhla Veronika Jakusidisová v mladších žákyních, která skončila ve skoku vysokém na druhém místě výkonem 150cm, na 300m suverénně vyhrála výkonem 44.81 a na 50m skončila na místě čtvrtém svoji oddílovou kolegyni doplnila na stupních vítězů v přípravce Dominika Bezdíčková která bojovala v trojboji skládajícího se ze sprintu na 50m, běhu na 300m a hodu plným míčem váhy 1kg, Dominika v tomto trojboji vybojovala druhé místo.