Listy regionů
8Pro/170

Pozvání k betlémskému světlu

Když Jan Svoboda starší před Vánoci 1990 jako vedoucí oddílu skautů v Masarykově čtvrti nasedl spolu s hrstkou přátel do malého mikrobusu, aby si na hranicích v Břeclavi připálili od rakouských skautů betlémské světlo, netušil, že se rodí novodobá tradice.

V čadících petrolejových lampách se tehdy poprvé dostal do republiky kousek věčného světla z kaple v Betlémě, kde se podle legendy narodil Ježíš Kristus. Z akce několika skautských nadšenců se stala celonárodní záležitost. A plamínek z betlémské jeskyně svítí každoročně o Vánocích ve stovkách tisíc rodin od Aše až po Mosty u Jablunkova.

Také letos o Vánocích přinesou skauti z Rájeckého střediska plamínek betlémského světla do našeho Města.  Myšlenka pro letošní ročník byla převzata ze 14. kapitoly listu Římanům (17-19): „Sdílení štěstí vám přinese pokoj“. Vysvětluje, že život je mnohem více než konzum a měli bychom se více zaměřit na mír, spravedlnost a šíření radosti.

V neděli 24.12. bude v rájeckém kostele k dispozici, po mši svaté, odkud si ho můžete odnést do svých domovů. A také v Jestřebí v kapličce bude k dispozici v neděli 24.12. od 9.30-10.00 hodin.

V případě potřeby, Vám bude plamínek Betlémského světla, po celé Vánoce k dispozici na adrese skautského střediska na ul. Nová 304.

Zdeněk Svoboda-vedoucí střediska Rájec-Jestřebí

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky