Listy regionů
12Pro/170

Soustředění pěveckého spolku Janáček Boskovice

Co je to vlastně za slovo: "Soustředění"? Není to žádná dovolená, jak je často myšleno, ale systematická, časově velmi náročná práce sbormistra a všech zúčastněných zpěváků.

Spolek Janáček se již druhým rokem setkává na pravidelných zkouškách jedenkrát týdně s novým sbormistrem Mgr. Františkem Ostrým.  S novým sbormistrem přišla do sboru i novinka – pěvecké soustředění. Na soustředění sbor vyjíždí dvakrát do roka na jaře a na podzim. Oblíbeným místem našich soustředění  je Vysočina – Daňkovice, Nedvědice, Novým plánovaným místem našeho soustředění bude Hodonín u Kunštátu na podzim 2018. Průběh soustředění je důkladná hlasová rozcvička, pilné nacvičování skladeb v dělených zkouškách. Tak to probíhalo po celé tři dny  - dopoledne, odpoledne, večer, našeho posledního soustředění ve dnech 17. - 19. listopadu v Daňkovicích.

 Sbormistr ani zpěváci nezaháleli a i přes celkovou únavu jsme se mohli těšit svými výkony. Samozřejmě po večerních zkouškách, které končí  i po 22 hod. následuje volný večerní program pro většinu zasloužený odpočinek. Pro ty vytrvalejší, kteří nemají zpěvu dost, pokračuje  večer  zpíváním  při kytaře. Při krátké relaxaci mezi zkouškami  nezapomínáme  ani na krátké procházky po okolí, abychom mohli načerpat do plic čerstvý vzduch.

Nacvičování a opakování skladeb bylo zaměřeno  tentokrát na Vánoční koncert, 17.12.2017. Soustředění je vždy po všech stránkách velmi vydařené a odneseme si hlavně dobrou náladu a chuť do další práce..!!!!

text Anna Mühlhanslová, foto Jarmila Procházková

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky