Listy regionů
5Led/180

VE VELENOVĚ O ZLATOVLÁSCE

Ve Velenově patří k adventu divadlo. Místní nadšenci je odehráli v sobotu 16. 12. 2017 v tamním kulturním domě. Sál je každoročně zaplněn. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Pohádkové představení o Zlatovlásce si nenechali ujít ani přespolní. Diváci přišli například z Valchova, Suchého nebo Žďárné. Na jevišti se vystřídalo rovných 20 herců. V pohádce se objevily netradiční prvky. Některé mužské role ztvárnily holky a naopak ženských rolí se ujali pánové.

Děj to výborně okořenilo. Zlatovlásku, která měla úděl menší nešiky, neopakovatelně ztvárnil Jiří Kratochvíl. Miroslav Veselý měl dokonce dvojroli. Představoval unikátní kořenářku a při přestavbě kulis bavil obecenstvo jako údržbář. Netřeba dodávat, že lidé pukali smíchy. Režie se ujala nová dvojice. Johanka Oujeská, která měla ještě roli vypravěče a Tereza Sekaninová. Ta se navíc ujala hlavní role Jiříka. A byla úžasná.

Dětský divák byl tak zaujat, že postavám dokonce napovídal. To, že se představení povedlo, dokazoval dlouhý potlesk. Pro dospělé publikum byl připraven punč. Pro děti dárečky a vánoční cukroví. Na samotný závěr ještě malí divadelníci koledovali. Na trubku je doprovodil Damián Oujeský a na kytaru Monika Oujeská.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky