Listy regionů
13Úno/180

Kořenecké bál

Tak jako roky předešlé i letos se s Vámi rádi podělíme o zážitky z  Kořeneckyho bálo .Patří mu vždy první sobota v únoru .Pod taktovkou vedoucího souboru Kořeňák ,pana Ing.Zdeňka Přikryla , nám účinkující předvedli krásnou podívanou.Na úvod se nám tanečníci předvedli s lidovými tanci .Kroje je zářily,kašmírové sukně se kolem děvčat točily snad víc než chlapci ! 

Jako překvapení si pro nás soubor připravil opět lahůdku ! Nikdo z nás netušil s čím se pochlubí,nic méně všichni jsme očekávali s napětím....a byl to LETKIS ! Jedná se o starý finský tanec, jakousi odrůdu finské lidové polky,tzv.východní polka. K nám tanec přichází v 60.letech 20.století a stal se ve své době velmi oblíbeným. V současnosti se letkis vyučuje i u dětí, např.v Praze.

Tanečnice zazářily v půvabných šatičkách s puntíčky ozdobené červenou mašlí .Tanečníkům perfektně slušela černá košile a kalhoty šibalsky zdobené bílými kšandami .  A že je tanec baví o tom není pochyb ! Sklidili velký potlesk .A co víc? Přidali se k nim i dosud přihlížející diváci a taneční parket byl zcela zaplněn.Opravdu krásná podívaná.

Na konec plesu se objevil smuteční průvod doprovázející basu na márách .

K tanci i poslechu  hrálo DUO POHODA. Nechybělo dobré jídlo, pití a bohatá tombola .

Foto a text:Jitka Svobodová

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky