Listy regionů
21Kvě/180

Makáme pro Kryštůfka, CHARITATIVNÍ SPORTOVNÍ DEN V NEMOCVIČNĚ

"Moje jméno je Denisa Provazníková, jsem studentkou Provozně ekonomické fakulty Mendelovy Univerzity a s pomocí mých tří spolužáků a trenérů Nemocvičny organizuji akci na podporu správné věci.  Jsem trenérkou v Nemocvičně, proto jsem se rozhodla tyto dvě věci spojit a uspořádat charitativní sportovní den plný lekcí a zdravého pohybu. Nemocvična i místní trenéři se rozhodli akci podpořit, proto se můžete těšit na pestrou paletu trenérů a lekcí v prostorách moderního sportoviště. Výtěžek z celé akce půjde rodině Kryštůfka Lepky. Akce se koná pod záštitou místostarosty města Blanska Ing. Jiřího Crhy.“

Takto zněla pozvánka směrem k veřejnosti, kterou trenérka blanenské Nemocvičny, Denisa Provazníková, oslovila nejen pravidelné návštěvníky, ale také širokou veřejnost. Vedení Nemocnice Blansko tuto výzvu přijalo a podpořilo, stejně tak většina trenérů, kteří bez nároku na honorář v sobotu 28.4.2018 přišli a pro zájemce nachystali sálové lekce. Osobní záštitu této akci věnoval místostarosta Ing. Jiří Crha, který stejně jako mnozí jiní věnoval do kasičky finanční částku i bez cvičení. I tato možnost byla.

Každý vstup byl v sobotu zpoplatněn částkou 100,- Kč a kompletní vybraná částka byla věnována na dobrou věc. Tou „věcí“ byla pomoc rodině Kryštofa Lepky. Chlapeček se narodil v roce 2008 po velice komplikovaném porodu, jehož následky si sebou nese. Podle lékařů po odumření mozkových buněk neměl nikdy chodit. Kryštof má za sebou operaci mozku a za podpory své milující rodiny bojuje. Dnes je mu 9 let a chodí! S levostrannou hemiparézou a těžkou mentální retardací cvičí, jak může! Každoročně jezdí na rehabilitační pobyty do lázní, kde intenzivně cvičí, aby se jeho stav po pohybové stránce nezhoršoval. Ne všechny programy a technika potřebná pro Kryštofa jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou. Pro rodinu tohoto chlapečka, kde maminka a tatínek pečují ještě o další dvě děti, je to opravdu velmi složité a finančně náročné.

A protože pohyb je nástroj, kterým Kryštof bujuje proti svému údělu, rozhýbali jsme se v sobotu 28.4.2018 v blanenské Nemocvičně pro něj. Prostě jsme se všichni pohnuli pro malého kluka, který by se hýbal strašně rád. Vybraná částka byla neuvěřitelných 9 tisíc korun! Peníze přebral tatínek, malý Kryštof zase krásné kšandičky s logem Nemocvičny od partnera KOKA STYLE.

Rodině přejeme hodně zdravého pohybu s malým Kryštofem a ještě jednou velice děkujeme všem, kteří na této akci jakkoli participovali!

MUDr. Vladimíra Danihelková, MBA                                 Bc. Kateřina Ostrá    

      ředitelka Nemocnice Blansko                                            tisková mluvčí

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky