Cesta za pokladem

V sobotu 2. června 2018 se v Černé Hoře konal již 5. ročník oblíbeného klání rodinných týmů. Hlavními pořadateli akce byly místní ZŠ, městys Černá Hora a Myslivecký spolek Lhotky Černá Hora. Letošní téma bylo zaměřeno na historii. Černohorský zámek přímo vybízí k tomu, abychom se na chvíli přenesli do minulosti a užili si romantickou atmosféru tohoto místa. V Kapli sv. Rodiny, která se nachází na samém vrcholu kopce Paseky, byl ukrytý poklad. Tímto pokladem však nebylo zlato, šperky, či drahé kameny, ale krásný pohár a pamětní listina s pečetí, které soutěžícím předal ctihodný pan Albrecht Černohorský společně s purkrabím černohorským a hraběnkou z rodu Friesů.

Letošního klání se zúčastnilo rekordních čtyřicet dva týmů, které chtěly poměřit svoje síly ve vědomostní soutěži z historie městyse Černé Hory. A neměly to vůbec jednoduché. Těsně před cílem jejich cesty je přepadli závistští loupežníci v čele s Krvavým Burešem, z cesty se je snažily svést zlomyslné bludičky a v areálu zámku rytíři sváděli nekonečný boj o krásnou princeznu. Nakonec však všechno dobře dopadlo a jak už to v pohádkách bývá, dobro zvítězilo nad zlem. Akce vyvrcholila slavnostním průvodem bubeníků skupiny historického šermu Grál z Brna a byla zakončena ve večerních hodinách ve sportovním areálu u rybníka. Organizátoři akce děkují členům SHD a FK Černá Hora za výraznou pomoc při zajištění bezpečnosti a za technické zázemí. Hlavním sponzorem akce byl Pivovar Černá Hora.

Za organizátory Jana Kubelková

Foto: Jiří Bernard

Příspěvek byl publikován v rubrice Blansko se štítky , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *