Čtyři medaile pro piva z Pivovarů Lobkowicz na prestižní soutěži Pivo České republiky 2018

Skupina Pivovary Lobkowicz potvrdila mimořádnou kvalitu, jedinečnou chuť a výjimečnost piv ze svých pivovarů ziskem čtyř medailí v prestižní soutěži Pivo České republiky 2018. Piva skupiny obstála v konkurenci 45 pivovarů a minipivovarů. Vedle zisku prestižních ocenění skupina PLG nadále pokračuje ve zvyšování své produkce.

Největším úspěchem je první místo v kategorii polotmavých piv pro polotmavou třináctku Démon z pivovaru Vysoký Chlumec. Pivovar Protivín získal dvě medailová umístění: 2. místo v kategorii tmavých ležáků s pivem Lobkowicz Černý a 3. místo v kategorii nealko piv za Lobkowicz Nealkoholický. Na třetím místě se v kategorii „pšeničných piv“ umístil Velen z Pivovaru Černá Hora.

„Získaná ocenění jsou důkazem toho, že náš způsob vaření piva je tou správnou cestou. Navázali jsme tak na úspěchy z minulého ročníku,“ uvedl Kamil Špendla, generální ředitel skupiny Pivovary Lobkowicz Group.

Všechna tři oceněná alkoholická piva – tedy Démon, Lobkowicz Černý a Velen, jsou i součástí speciálního balení, které PLG letos uvedlo na trh a jmenuje se „7 šampionů Lobkowicz“. „Je v něm sedm různých piv z našich pivovarů, která všechna získala významná ocenění v uplynulých dvou letech. A mám velkou radost, že všechna tři alkoholická piva, oceněná letos, jsou součástí tohoto balení. Je to důkaz, že naši šampioni byli vybráni správně, jsou skutečně vynikající a medaile nezískávají náhodou,“ říká Kamil Špendla.

Kvalita piv ze skupiny PLG se projevuje i v rostoucí poptávce. V celkovém výstavu dosáhla skupina Pivovary Lobkowicz Group podle dat Českého svazu pivovarů a sladoven v roce 2017 druhého největšího růstu objemu prodejů ze všech významných hráčů na trhu. „Meziroční index růstu jsme měli ze všech nejvyšší.  Na tuzemském trhu jsme se dostali na čtvrté místo a i na něm byl náš meziroční index růstu nejvyšší. V exportu je nyní skupina na šestém místě a hodláme rozhodně naši pozici posílit. V růstu pokračujeme i letos,“ uvedla Marcela Hrdá, předsedkyně dozorčí rady skupiny Pivovary Lobkowicz Group a výkonná viceprezidentka společnosti CEFC Group (Europe) Company.

K dosavadním výsledkům skupiny PLG v letošním roce Marcela Hrdá dodává: „V prvním kvartále letošního roku jsme prodeje piva v České republice meziročně zvýšili o 16%. Prodeje našich piv v obchodech v Česku přitom vyrostly v prvním čtvrtletí meziročně o 44%. Do zahraničí jsme vyvezli za první tři měsíce letošního roku o 43% více piva než v prvním kvartále minulého roku.“

Tradiční degustační soutěž „PIVO ČESKÉ REPUBLIKY 2018“ proběhla 1.6. 2018 v rámci Slavností piva na Výstavišti v Českých Budějovicích. Do degustací bylo přihlášeno 45 pivovarů a minipivovarů, které soutěžily ve 22 kategoriích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *