Děti slavili společně se seniory

V úterý 5. června dopoledne se v SENIOR centru Blansko konal už čtvrtý ročník oblíbené akce Den dětí. Na zábavné dopoledne v zahradě domova bylo pozváno více jak 200 dětí nejen z blanenských mateřských školek Dvorská, Údolní a Rodkovského, ale nově také z dětské skupiny Malíček při mateřském centru Veselý Paleček. Ve spolupráci s obyvateli SENIOR centra Blansko připravili jeho zaměstanci několik soutěžních stanovišť, které děti pod vedením svých učitelek postupně obcházely. Bezbariérová a veřejně přístupná zahrada domova tak zažila setkání dětí a obyvatel domova s postavami z večerníčků, např. Krakonoš, Křemílek, Rumcajs s Mankou, čarodějnice nebo námořníci.

Smyslem takové akce je nejen potěšit děti oslavou jejich svátku, ale zejména posílit vztahy mezi generacemi. Červnový svátek dětí je výborná příležitost ukázat těm nejmenším, že náš domov není místo smutku a zdejší senioři jsou také milí a usměvaví lidé, kteří se umí bavit. A naši uživatelé mají naoplátku výborné rozptýlení a spoustu hřejivých vzpomínek na všudypřítomné švitořící ratolesti.

Petr Novotný, metodik a soc. pracovník SENIOR centra Blansko, p. o.

Příspěvek byl publikován v rubrice Blansko se štítky , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *