Listy regionů
19Čvn/180

V Blansku bude poprvé představena Seniorská obálka

Projekt Seniorské obálky byl vytvořen ve spolupráci jednotlivých složek záchranného systému a má pomoci zejména seniorům v případě nouze k rychlé záchraně. V podstatě se jedná o obálku s předvyplněným formulářem, který bude obsahovat veškeré údaje, které jsou důležité pro záchrannou službu při zásahu v domácnosti. Ne vždy jsou totiž lidé s akutními zdravotními obtížemi schopni tyto informace zdravotníkům sdělit sami.

Seniorská obálka vznikla v rámci projektu Politika stárnutí na krajích a bude poprvé představena veřejnosti v úterý 19. června 2018 v Dělnickém domě v Blansku v rámci akce Kulatý stůl na téma Stárneme doma.

Tato akce nabídne také množství zajímavých přednášek o přípravě na odchod do důchodu z pohledu starobního důchodu, mezigeneračních a partnerských vztahů či problematiky odstraňování bariér v oblasti bydlení. Všem účastníkům bude promítnut také dokument „O bydlení seniorů aneb jak bariéry v bytech ve stáří překvapí“.

Na tuto akci zveme seniory i širokou veřejnost, kterou téma aktivního stárnutí, přípravy na stáří a podpory stárnutí doma zajímá. Bližší informace můžete získat na telefonním čísle 516 775 402 (Mgr. Ivana Kouřilová, MěÚ Blansko).

Odbor sociálních věcí
MěÚ Blansko

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky