Léto se půlí v Letovicích

Již po devatenácté patří konec července Festivalu 3+1 Letovice. Hlavní festivalový den na koupališti připadá na sobotu 28. července, ale festival nabídne na různých místech mnoho dalších aktivit během celého týdne.

Od pondělí 23. 7. se můžete těšit na Letňák u Havla. Výběr filmů je rozmanitý – pro mladší publikum pixarovský animák Coco, milovníci černočerného humoru ocení film Ztratili jsme Stalina a středa patří dnes již klasice Po strništi bos.  

Ve čtvrtek se vernisáží v kulturním domě otevře výstava Klubu moravských fotografů, která bude k vidění i v následujících týdnech.

Páteční odpoledne patří sousedskému happeningu na Masarykově náměstí. Loni náměstí obkroužila záclonová stěna, letos se záclony budou ekologicky recyklovat. Poslouží k ušití pytlíků na ovoce a budou také základem prodejní módní přehlídky s názvem Sundej to. Pro děti budou nachystané hry, zahraje kapela Vousy, bleší trh, jehož se může kdokoli aktivně zúčastnit, nabídne atraktivní kousky k prodeji. Atraktivní názvy (Ekologicko-estetické tipy EET či Sopel bez servítek) mají také krátké ekopřednášky. Na místě bude i oblíbená zlatá kačena, která možná přinese i speciální suvenýr. Celým odpolednem provází známý herec Národního divadla Brno Jan Grygar. K večernímu zatmění Měsíce v sále místní ZUŠ zazní písničky Elišky Walsh a její najazzlé doprovodné kapely v čele s jejím manželem, známým kytaristou Stevem Walshem.

Sobota 28. 7. na koupališti bude hlavně plná hudby. Nad vodní plochou (která je návštěvníkům festivalu samozřejmě k dispozici) se budou vznášet tóny místního Hovadua, či folkrockového Jarretu. Hlavními taháky ale bude neuchopitelná pseudopunková Mucha a brněnští turbošansonoví Poletíme?. Vyznavače živé elektronické hudby potěší skupina Vložte kočku, děti rozjásá skvělý Bombarďák. To vše s doprovodným programem pro děti, dílničkami a tradiční diskuzí, které se zúčastní i náměstek hejtmana JMK Jan Vitula, který nad festivalem v letošním roce převzal záštitu. Areál se otevírá ve 13:30.

Neděle od 18:00 přinese zklidnění v podobě hudebně poetického divadla Všechny lásky světa, opět v místním kulturním domě.

Tak neváhejte, vezměte své milé a přijďte na festival. Vstupenky na sobotu jsou dostupné v předprodeji v TIC Letovice za 150,- Kč, na místě potom za 200,- Kč. Děti a mládež do 15 let vstup zdarma.

Příspěvek byl publikován v rubrice Letovice se štítky , , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *