Matky s dětmi i lidé bez domova spí na postelích z Tříkrálové sbírky

Z prostředků z Tříkrálové sbírky Oblastní charita Blansko postupně zlepšuje svoje služby. Na nových postelích koupených za peníze z koledování spí matky s dětmi v azylových domech v Blansku a v Boskovicích i muži v blanenské noclehárně. „Blanenský azylový dům je hodně obsazovaný. Postele na pokojích jsou proto permanentně zatěžované, jak se na nich střídají děti a dospělí. Ty staré už byly opotřebované a ani nevyhovovaly hygienickým podmínkám,“ vysvětluje vedoucí služby Lenka Šebelová.

Protože charitní azylové domy jsou stále plné, nové postele a matrace se měnily za plného provozu. „Museli jsme vždy matku s dětmi vystěhovat a hned demontovat starou postel a namontovat novou. Důležité bylo, aby výměna nábytku neohrozila klienty v jejich krizové situaci,“ dodává vedoucí azylového domu v Blansku.

Díky dobrovolníkům z firmy Synthon s.r.o. se výměna postelí podařila během jediného dne. Děkujeme jim za pomoc a děkujeme také všem dárcům, kteří do Tříkrálové sbírky přispěli.

Příspěvek byl publikován v rubrice Blansko se štítky , , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *