Stopa: Vyřeš zločin!

Všichni známe slova jako „krimi“, „detektivka“, „pátrání“, každý by si vzpomněl na jméno alespoň jednoho slavného knižního, filmového či seriálového detektiva, možná máte i své vlastní oblíbence, ať už je to Hercule Poirot, Sherlock Holmes nebo slečna Marplová. Jak se ale zločiny řeší v reálném životě a co všechno pátrání po pachateli trestného činu obnáší, už není tak snadné si představit. Muzeum Blanenska přináší jedinečnou možnost seznámit se s moderními kriminalistickými postupy na putovní výstavě „Stopa: Vyřeš zločin!“ a to vše interaktivní zábavnou formou.

Návštěvníci se ocitnou v kůži detektiva a budou mít za úkol vyřešit fiktivní zločin. K dispozici budou mít navíc spoustu zajímavých informací o současných metodách vyšetřování jako je třeba daktyloskopie, která pracuje s otisky prstů, nebo trasologie zkoumající stopy třeba podrážek. Díky nim si mohou návštěvníci lépe představit kriminalistiku jako obsáhlou vědní disciplínu, existující už více než sto let.

„Výstavu jsme měli zamluvenou téměř dva roky a jsme rádi, že se ji podařilo zapůjčit a umístit do nově zrekonstruovaného zámeckého sklepení. Návštěvníci se tak setkají v Blansku s výstavou, která byla naposledy k vidění na zámku v Děčíně,“ uvedla Pavlína Komínková, ředitelka muzea.

Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 28. června 2018 v 17 hodin v multimediálním sále Muzea Blanenska. Po zahájení výstavy se návštěvníci odeberou do zámeckého sklepení a budou si moci sami vyzkoušet práci detektiva. Na konci bude oznámeno správné řešení případu. Vernisáže se zúčastní kriminalistický technik Policie České republiky, který návštěvníkům přiblíží náplň své práce a popíše některé postupy při odkrývání zločinu.

Výstava potrvá do 16. září 2018 a navštívit ji bude možné v běžné otevírací době Muzea Blanenska, tedy od úterka do neděle od 9 do 17 hodin. Výstavu zapůjčilo Mendelovo muzeum v Brně, které ji realizovalo ve spolupráci s Ústavem soudního lékařství v Brně, Policií ČR a Muzeem policie ČR. Vzhledem k tématu výstavy se doporučuje návštěva rodinám se staršími dětmi, zhruba od 12 let.

Kontakty pro citace: Mgr. Bc. Pavlína Komínková, ředitelka, 778 722 278

Text: Leona Voráčová, Pavlína Komínková

Příspěvek byl publikován v rubrice Blansko se štítky , , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *