Nemocnici Blansko ovládne Den pro děti. Už po deváté.

V sobotu 8. září 2018 proběhne v areálu blanenské nemocnice od 10 do 17 hodin již devátý ročník DNE PRO DĚTI. Stejně jako předchozí ročníky věříme, že i tento vyjde počasí na jedničku. Každopádně program se bude konat za každého počasí a bude opravdu pestrý!

Tak jako každý rok, i letos bude program opět rozdělen mezi vystoupení na pódiu a atrakce a stanoviště v celém areálu nemocnice. Děti budou plnit úkoly na pěti stanovištích, která tentokrát chystáme ve spolupráci s agenturou Koráb. Ta budou opět tematicky propojena a motivem bude RECYKLACE. Jednotlivá stanoviště prověří ve znalostech děti všech věkových kategorií a po absolvování budou děti odměněny diplomem a sladkou odměnou.

Na pódiu se vystřídá pohádka Divadla Koráb – O Budulínkovi, dětská RECYKLOSHOW s Áňou, pěvecké vystoupení Martina Štěpánka a skupiny Velvet a v neposlední řadě talentová soutěž NEMOCNICE MÁ TALENT! Stejně jako loni, i letos je jak scénáristou, režisérem, tak i moderátorem celé soutěže Martin Müller, takže o profesionalitu a zábavu bude dobře postaráno.

NEMOCNICE MÁ TALENT

Máš talent? Je ti mezi 6 a 12 roky? Nebojíš se soutěžit s kamarády před zraky diváků? Právě Tebe hledáme! Soutěž talentů v Nemocnici Blansko bude napínavá, zábavná a prověří Tvoje schopnosti hned v několika disciplínách. Vyhraje ten, kdo projeví šikovnost, fantazii, kreativitu, rychlost, důvtip i osobitost. Přihlas se do soutěže NEMOCNICE MÁ TALENT a ukaž, co v Tobě je!

Do soutěže na pódiu se mohou zapojit děti, které něco mimořádného umí – zpívat, tančit, hrát na nějaký nástroj, cokoli! Registrace do soutěže proběhne v den akce u stánku zvukaře přímo naproti pódiu, a to v čase 11.00 – 12.00 hodin. Odborná porota během dne vybere 10 finalistů a ti předvedou svůj talent v několika disciplínách. Na závěr dne proběhne vyhlášení vítězů.

V areálu nebudou chybět blanenští hasiči se svou kompletní technikou i dynamickou ukázkou zásahu. Přítomna bude i Zdravotnická záchranná služba, Městská policie Blansko a Policie ČR se svou technikou.

Letos přivítáme v areálu dětmi milovaná zvířátka – miniprasátka, minikozičky, poníky a ovečky! Zvířátka k nám přijedou z Minifarmy Drválovice. Také se představí řada spolků, které nabídnou dětem pestrou paletu aktivit a činností: výcvikové sdružení Feneček, Mateřské centrum Paleček, Městská knihovna Blansko, Muzeum Blanenska, Oblastní charita, OA a SZdŠ Blansko s ukázkou maskování a ošetření zranění, Olympia Blansko – baseballový klub, malování na obličej, trampolínky, dětská zumba, trenažer dojení krávy od Teamagency, logopedická poradna a ukázka estetické medicíny – lymfodrenáží Nemocnice Blansko, klouzací hrad Porsche Brno a klouzací hrad Re/max, stanoviště Rodinných pasů, SPŠ Jedovnice a v neposlední řadě Jet Arrows tým a jejich úžasné letecké modely s možností ukázkových letů. K vidění budou i exotičtí hadi. Novinkou bude stanoviště Dům přírody v Moravském krasu a velkou atrakcí určitě bude i traktor Fendt a aquazorbing Vodárenské a.s.

Tím ale výčet nekončí! Pro všechny děti bude zdarma zmrzlina v kavárně Dottore del Café ve vestibulu nemocnice, stejně tak fotokoutek CM Optik, kde si mohou děti i jejich rodiče nechat udělat foto na památku, a to opět zcela zdarma.

Účast charitativního spolku Pečení pro děti, který na naší akci prodejem výrobků za dobrovolnou cenu podpoří nějaké nemocné či znevýhodněné dítě je již samozřejmostí, stejně jako prodej výrobků s růžovou stužkou, kde výtěžek směřuje na boj s rakovinou prsu.

A to stále není všechno! V letošním roce si Česká republika připomíná 100. výročí vzniku československé státnosti. Jihomoravský kraj chce v této souvislosti na stovce vybraných míst jižní Moravy vysadit 100 lip srdčitých jako připomínku této historické události. Lípy jsou symboly demokracie, ale také lidské pospolitosti a hrdosti. Byly to právě lípy, které byly vysazovány v roce 1928 k desetiletému výročí republiky, ve stoleté historii to byly právě lípy, pod nimiž se lidé setkávali, a právě lípy budou svědky i setkání příštích. Do akce se zapojují současní zastupitelé kraje. Každý vybere pro jednu lípu místo ve svém působišti či rodišti, kde společně s občany lípu vysadí a uspořádá tak jednu ze sta oslav republiky v rámci Jihomoravského kraje. Jedním z nich je místostarosta Ing. Jiří Crha, který si pro tuto slavnostní výsadbu lípy vybral právě prostory blanenské nemocnice. Slavnostní výsada lípy proběhne v 15.00 hodin.

Program podium:

10:00               VELVET – písničky z pohádek

11:00               oficiální zahájení

11:10               CVICSNAMI.CZ SHOW

11:30               RECYKLOSHOW S ÁŇOU           – program plný pohybu, tance, zpěvu a soutěží

12:30               MARTIN ŠTĚPÁNEK – pěvecké vystoupení

13:00               NEMOCNICE MÁ TALENT – zahájení prezentací                           

13:15               UKÁZKA ZÁSAHU HASIČŮ – heliport

14:00               DIVADLO KORÁB – pohádka O Budulínkovi 

15:00               DÍVKA ČR 2018 – exhibice a módní přehlídka

15:30               NEMOCNICE MÁ TALENT – finalisté

16:30               ÁŇA A PRINCEZNY

Programem na pódiu bude provázet Radim Koráb. Moderátor talentové soutěže je Martin Müller. Na této akci byste rozhodně neměli chybět! Po celý den zábava pro děti i dospělé, soutěže, bohatý program. To je DEN PRO DĚTI v Nemocnici Blansko v sobotu 8.9.2018. Akce se koná za každého počasí, vstupné 40,- Kč, děti pod 120 cm mají vstup zdarma.

Tato akce je realizována za finanční podpory Města Blanska.

Poděkování patří i ostatním partnerům, a to:

Porsche Brno, ZP MV ČR, Olman, Chrištof, Avon, Vodárenská a.s., Optika Čížková – CM Optik, ViaPharma, Drinkmatic, Veselý, Rodinné pasy, Linea, Dottore del Café, teamagency, KSMB, agentura Koráb, Emotionvideo, Sarstedt a mediálním partnerům: Monitor Blansko, Zrcadlo Blanenska a Boskovicka, My Face, Listy regionů, Zpravodaj města Blanska a Televize Blansko.

MUDr. Vladimíra Danihelková, MBA                                 Bc. Kateřina Ostrá    

      ředitelka Nemocnice Blansko                                            tisková mluvčí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *