SPŘÍZNĚNI HLÍNOU

Adepti  a profesionálové  keramického řemesla se v prázdninových dnech   setkali v  areálu Masarykovy střední školy  Letovice za účelem vytváření  keramických děl.  Zadáním workshopu byla tvorba  venkovní plastiky a zahradní keramiky podle vlastního  návrhu ze šamotové hlíny.  Výpal   keramiky probíhal ve venkovní  peci.

Akce byla otevřená i pro širokou veřejnost, která shlédla práci odborníků v praxi. Někteří zájemci   si za pomoci  učitelů uměleckých předmětů vyzkoušeli metodu točení na  hrnčířském kruhu.

Poděkování náleží  firmám  KERAMIKA LETOVICE, s.r.o. a P-D Refractories CZ a. s. Velké Opatovice za poskytnutí  materiálové podpory  a  Nadaci města Letovice pro rozvoj kultury a životního prostředí za finanční dotaci na realizaci projektu.

Garanty celého  projektu byli učitelé uměleckých oborů školy Bc. Martina Brtnická a Jiří Brtnický.

Hlavním cílem workshopu byla  propagace keramického  uměleckého řemesla, které je celoevropsky v ohrožení   a  upozornění  na exkluzivitu  uměleckých oborů školy, které  navazují na kulturně historické dědictví regionu a udržují a rozvíjejí  jeho hodnoty.

Helena Marešová

Příspěvek byl publikován v rubrice Letovice se štítky , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *