Z mistrovství světa v Biketrialu přivezli naši kluci zlato a stříbro

Na začátku srpna se během několika parných dní odehrálo na ostrově Sardinie Mistrovství světa v Biketrialu. Z našeho celku Trial Bike Moravský kras do Itálie odcestovali s nemalými ambicemi i Jirka Sehnal, který se stal mistrem světa, a Vašík Kolář, jenž obsadil stříbrnou pozici hned za ním.

Šampionát se skládá z dvojice závodů rozdělených do dvou dní, kdy jezdci absolvují na kompletně přírodních tratích vždy celkem 7 sekcí. Na každé z nich potom musí na svém kole překonávat náročné překážky, jako třeba prudké svahy a velké kameny. Závodníci nesmějí z kola spadnout nebo se dotknout země, za což jsou udělovány trestné body.

Jirkovi Sehnalovi se první den podařilo zajet naprosto bez chyby a díky tomu se dostal do čela pořadí. Pro Vašíka Koláře byl závod o něco náročnější a po několika menších pochybeních se na jeho kontě několik trestných bodů objevilo, i přesto se ale držel na průběžném třetím místě.

Druhý den závodu se ukázal být výrazně náročnější. Jiřík ze začátku udělal menší chybu, což na chvíli narušilo jeho koncentraci, nakonec se však dokázal vybičovat k perfektní jízdě a do konce závodu žádné zaváhání nepřišlo. S velkým přehledem se tak ocitl na celkovém prvním místě.

Vašík udělal chyb několik a v průběhu druhé fáze se tak ocitl pod velkým tlakem. Odmítl sledovat jízdu ostatních závodníků a soustředil se pouze na sebe, díky čemuž se dokázal uklidnit a překážky zdolávat s mnohem větší jistotou než zpočátku.

V konečném součtu bodů naši kluci nenašli přemožitele a získali tak cenné medaile. Tvrdý trénink, který probíhá celoročně a téměř každodenně, se vyplatil a z Itálie se nám tedy do Česka vrátil Mistr světa Jiří Sehnal se zlatou medailí a Vašík Kolář se stříbrem.

Celkové výsledky mistrovství světa 2018 najdete na www.biketrialinternational.com

Příspěvek byl publikován v rubrice Blansko se štítky , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *