Jachting na Křetínce

Druhý srpnový víkend patřil na přehradě Křetínka  tradičně zábavnému jachtařskému závodu.

Letošní 17. ročník Křetínské Srandaregaty se konal tentokrat s mottem:“ O hladinu vody v přehradě se nám postará povodí Moravy, o zábavu se postaráme sami“. Pro nezasvěcené – do tohoto závodu se mohou přihlásit plachetnice bez rozdílu konstrukce, velikosti a zkušenosti posádky.

Na lodích typu Finn, Létající Holanďan, Lithning, Fireball, RS Terra, Optimist se  slabým větrem, po dva dny, potýkaly posádky ve věku od 9 do 83 let.

Na WS plovacích bojovali o prvenství 1 žena a 4 muži. Jednotlivé rozjížďky byly proloženy dětskými soutěžemi. Občerstvení bylo zajištěno v dobře zásobeném bufetu, zájemci si mohli zakoupit lístky do tomboly. Celé klání bylo zakončeno v neděli v odpoledních hodinách vyhlášením výsledků, oceněním nejen medailových pozic a losováním tomboly.

Pořadatelé si i letos připravili pro vítěze malé překvapení. Tentokrát musel předvádět zabíjačku. Ale nemějte obavy, že by areálem letovského jachetního oddílu běhal čuník pronásledovaný jelítekchtivým řeznikem – jachtařem. Šlo totiž o prasátko čokoládové.😊

Během celého víkendu si jachtaři hojně užili srandy, sluníčka a vody. Přestože větru bylo pomálu, byla to prostě pohoda. Pokud jste zvědaví jak to vypadá na vlastní oči, přijďte se podívat.

V srpnu 2019 na 18.ročníku Srandaregaty na křetínské přehradě AHOJ.

Autor: Ferdinand Keršner

Příspěvek byl publikován v rubrice Letovice se štítky , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *