Listy regionů
3Zář/180

Komentované prohlídky v kostele sv. Jakuba Staršího v Boskovicích

Navzdory parnému počasí, které spíše lákalo ke koupání a slunění, se ve čtvrtek 16. 8. 2018 v kostele svatého Jakuba Staršího v Boskovicích sešlo minimálně 50 zájemců o informace o historii této starobylé sakrální památky, která k boskovickému náměstí neodmyslitelně patří zhruba půl tisíciletí. Dostavili se pravidelní návštěvníci kostela, milovníci historie, boskovičtí patrioti i několik turistů.

S nápadem uskutečnit v Boskovicích tyto prohlídky přišla vedoucí MIS Boskovice paní Miloslava Luňáčková, poděkování za vstřícnost patří panu faráři Miroslavu Šudomovi a za odbornou pomoc panu ing. Stanislavu Janků. Přidala jsem své dlouholeté zkušenosti průvodkyně v boskovické židovské čtvrti a ujala se vedení prohlídky. Přítomní se tak dozvěděli mnohé o historii kostela, o jeho patronech z řad boskovické vrchnosti, o světcích i o unikátních náhrobcích dávných majitelů boskovického panství.

Počet zúčastněných a jejich velký zájem nás utvrdil v tom, že prohlídky je vhodné opakovat. Budou se proto konat až do konce září 2018, každý čtvrtek ve 14 hodin a mimořádně i v neděli 23. září v rámci Farního dne v Boskovicích.

Vstupné činí symbolických 20 Kč, z toho polovina bude věnována na opravy kostela svatého Jakuba Staršího v Boskovicích.

Text: Helena Janíková, průvodkyně.

Foto: archiv MIS Boskovice

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky