Piva z Pivovarů Lobkowicz ovládla Žateckou Dočesnou 2018

Osm piv ze skupiny Pivovary Lobkowicz uspělo v silné konkurenci na Žatecké dočesné 2018. Pivovary Lobkowicz získaly více jak pětinu z celkového počtu 36 ocenění ve 12 kategoriích. Největších úspěchů dosáhly pivovary Vysoký Chlumec a Černá Hora, které se svými pivy Démon a Velen obsadily první místa.

pivovar Vysoký Chlumec Vysoký Chlumec Vysoký Chlumec Vysoký Chlumec
značka Démon Lobkowicz ALE Lobkowicz Pšeničné Baron
kategorie Speciální pivo polotmavé Svrchně kvašené pivo typu ALE Pšeničné pivo Tmavý ležák
umístění 1.místo 3.místo 3.místo 2.místo
         
pivovar Protivín Klášter Černá Hora Protivín
značka Platan 11 Klášter 11% Velen Lobkowicz Ležák
kategorie Světlý ležák 11° Světlý ležák 11° Pšeničné pivo Světlý ležák permium
umístění 2.místo 3.místo 1.místo 3. místo

“Jsme samozřejmě potěšeni ziskem mimořádně velkého počtu ocenění, která piva z našich pivovarů sklízí nejen na této, ale i na mnoha dalších soutěžích. I díky těmto úspěchům si piva skupiny Pivovary Lobkowicz nacházejí stále více zákazníků na domácím i zahraničních trzích,“ uvedla Marcela Hrdá, předsedkyně dozorčí rady skupiny Pivovary Lobkowicz Group, a.s.

Vít Zrůbek, výrobní ředitel a sládek Pivovaru Vysoký Chlumec, byl úspěchem na Žatecké Dočesné velmi potěšen: „Je to pokračování skvělých úspěchů našich piv.  Démon dovršil zlatý hattrick, když po Pivní Pečeti 2018 a soutěži Pivo České Republiky 2018 zvítězil ve své kategorii i na Dočesné, kde zároveň obhájil loňské prvenství.  Zároveň se jedná o potvrzení stabilní kvality našich piv a výsledek kontinuálních inovací v našem pivovaru. Výsledná umístění jsou poctou píli, odhodlání a svědomité práci našich lidí v pivovaru, kde pivo vaříme s láskou a dbáme na kvalitní suroviny a tradiční receptury.“

Pivovary Lobkowicz letošními oceněními navázaly na úspěchy z minulého ročníku, kdy se umístily na prvním místě Démon, Velen, Platan 11% a Baron. Na třetích místech pak loni skončila piva Lobkowicz  Premium Černý, Flying Cloud IPA a Ježek Šenkovní 10%.

Příspěvek byl publikován v rubrice Blansko se štítky , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *