Rozloučení s létem v Letovicích

Ahoj léto!, tj. rozloučení s létem a s prázdninami se konalo v sobotu 25. srpna v Letovicích „na hasičce“. Tato akce hlavně pro rodiny s dětmi se konala už třetím rokem. Akci přišel pozdravit i starosta Vladimír Stejskal.

Kulturní program byl jako každý rok bohatý, hned po zahájení vystoupili zpěváci z muzikálu Děti ráje – písně Michala Davida, následovala exhibice dívky a tančícího psa, nejmenší děti zabavili Šmoulové s KAMARÁDEM WIKIM. Všichni zpozorněli, když se na pódiu objevil sedmiletý Ríša Dobiášek z Blanska, který bravurně hrál na kytaru a ukulele. Vystřihl nejznámější pop-rockové pecky. Podvečer patřil hodinovému koncertu populární skupiny O5 A Radeček, která dostala na parket mnohé přítomné. Nechyběli mladí letovičtí sportovci s jedinečným vystoupením cvičením – WORKOUT a brněnský hantec v podání J. Hlaváčka, který nás také celým odpolednem slovem provázel. V doprovodném programu nechybělo tolik oblíbené výtvarné tvoření pro děti, nafukovací skluzavka a hrací koutek, o který se postaralo centrum MC Veselý Paleček. Na závěr celého večera proběhlo letní promítání pohádky Zdeňka Trošky Čertoviny s Biografem Láska.

Tak, jako každý rok nechyběla kulinářská soutěž O nejlepší sladkou či slanou letovickou kachli. Letovická keramika patří k historii města, proto se soutěž takto jmenuje. Letos se sešlo šestnáct sladkých a čtyři slané kachle. Mimo vzhled, kdy odborná porota posuzovala nejen to, jak se soutěžní sladký nebo slaný dort podobal „kachli“ samozřejmě posuzovala i chuť. Celá soutěž probíhala podle pravidel, vzorky byly označeny pouze číslem. Porota bodovala každý vzorek zvlášť, vzhled a chuť, pak se body sečetly. Slanou kategorii vyhrál pan Leopold Spáčil z Letovic se svým škvarkovým chlebem, který nejen výborně chutnal, ale opravdu vypadal jako kachle. Sladkou kategorii vyhrála paní Barbora Hocková z Brna, kdy její perníková kachle  s marmeládou měla tvar i podobu kachle, byla ručně tvarovaná a vytlačovaná. Po soutěži měli možnost všichni přítomní ochutnat vzorky všech přihlášených kachlí. O ochutnávku byl zájem, jen se po ní „zaprášilo“.

Místní hasiči kromě pořadatelských povinností a zajištění výtečného občerstvení, kdy bylo možno si zakoupit nejen něco k zakousnutí – a byly to samé dobroty, ale také něco na svlažení hrdla, měli i výjezd – obyvatele rodinného domu v Letovicích obtěžovali sršni. Sladký stánek s cukrovou vatou, gumovými hady navštěvovali hlavně děti.

Organizátorem akce bylo Městské kulturní středisko Letovice, poděkování patří všem partnerům a sponzorům akce, bez kterých by nebylo možné tuto letní akci připravit. Všem přítomným se určitě celá akce líbila a pohádkové nadšence neodradila ani nižší teplota, na kterou jsme nebyli celé prázdniny večer zvyklí, ani slabý deštíček, který nám oznamoval, že léto pomalu končí…

Text a foto: Renata Kuncová Polická

Příspěvek byl publikován v rubrice Letovice se štítky , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *