Listy regionů
3Říj/180

Atleti z ASK se v Brně neztratili

Jak již každý rok tak i letos přivítala Jihomoravská metropole Brno nejlepší atlety a atletky nejen z České republiky, ale i z dalších patnácti států Evropy na již 13. ročníku European kids athletics games. A jak se již stalo tradicí tak na tomto významném podniku nesměli chybět ani atleti z ASK Blansko. Naše letos početná výprava čítala 19. atletů ročníků 2007 až 2003, kteří opět předvedli mnoho kvalitních výkonů a z této nabité konkurence dovezli pět medailí. Na zlato dosáhly Pavla Štoudková na 1500m ročníku 2003 a zároveň vytvořila rekord mítinku a Veronika Jakusidisová, která ovládla suverénně trať na 150m ročníku 2005.

Obě holky braly ještě stříbrnou medaili a to Pavla na 300m a Veronika ve skoku vysokém. Naše očekávání bylo upřeno i ke štafetám na 4x60m ročníků 2007 až 2005, když naše holky ve složení Natálie Poláčková, Katka Šebková, Dominika Bezdíčková a Veronika Jakusidisová vybojovaly krásné třetí místo v konkurenci 38. štafet. Do finálových bojů zasáhly na 60m Pavla, která zaostala na 6. místě za medailí 9 setin a Dominika doběhla také na šestém místě 4 setiny za medailí. Veronice ve skoku dalekém chybělo 5cm na medailové příčky.

I další naši atleti a atletky předvedli mnoho kvalitních výkonu a zlepšení osobních maxim. Na závěr byli vyhlášeni atleti s nejlepšími výkony mítinku a mezi ně se probojovaly Pavla Štoudková za 1500m a Veronika Jakusidisová za 150m. Za zmínku ještě stojí že se naši starší atleti podíleli na organizaci této akce jako rozhodčí a startéři. Za vzornou reprezentaci nejen klubu ASK Blansko, ale i města Blanska jim patří velké poděkování a výkony které předvedli na této významné akci jsou pozvánkou na blížící se Mistrovství Moravy a Slezska mladších žáků a žákyň ročníků 2005 a 2006 konané 30.9. v Blansku.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky