Hrátky se dřevem na Masarykově střední škole

9. října 2018 se konal již 13. ročník tematické soutěže Dřevo-materiál budoucnosti. Soutěžilo 120 žáků 11 okolních základních škol v 24 družstvech. Cílem projektu je prezentovat naši jedinou obnovitelnou surovinu – dřevní hmotu a podpořit vztah mládeže k životnímu prostředí. Projekt jsme pojali jako zábavné dopoledne, kdy soutěžící družstva v týmu plní četné jednoduché úkoly, které jim připravují a zadávají naši studenti – nábytkáři a truhláři. Studenti rovněž přidělují body, vyhodnocují soutěž nebo například vyřizují cestovní výlohy našich hostů a věnují se jako hostitelé i doprovodu soutěžících. Získávají organizační schopnosti, které se jim budou v budoucnu hodit. Učitelé projekt koordinují v přípravné fázi.

Soukolí 60 našich žáků dokázalo vše naprosto bez chybičky zvládnout, navíc v pohodě a dobré náladě. Projekt dává prostor pro rozvíjení jejich aktivity, podnikavosti a tvořivosti. Přicházejí s nápady a kreativně je rozvíjí.

Jsou chvíle, kdy jsme na své žáky velmi pyšní a dnešek takový rozhodně byl J.

Letošní ročník se vydařil na jedničku, žáci se pobavili a něco se také naučili…

Gratulujeme nejlepším týmům deváťáků!

  1. místo ZŠ Rájec Jestřebí
  2. místo ZŠ Lysice
  3. místo ZŠ Lipůvka

Bašná

Příspěvek byl publikován v rubrice Letovice a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *