Pohár starosty Blanska skončil u Olgy

Ačkoliv jsou teplé letní dny už minulostí, babí léto právě vrcholí. Slunečná obloha přes den v kombinaci s ranními mrazíky o sobě už dávají náležitě vědět. Zahrada SENIOR centra Blansko se postupně halí do podzimního hávu, a přece je život v ní stále v plném proudu. Důkazem toho byla ojedinělá akce na místním pétanquovém hřišti. Ve středu 26. září odpoledne se zde sešli hráči čtyř týmů, aby změřili svůj odhad, sílu a trpělivost v turnaji O pohár starosty města Blanska.

Tento turnaj se letos v zahradě SENIOR centra Blansko konal poprvé, ale určitě ne naposledy. Družstvo klientů Domova Olga, senioři z Městského klubu důchodců, děti z dětského domova v Hodoníně u Kunštátu a uživatelé služby Domov pro seniory se vzájemně utkali o lákavou cenu, kterou do soutěže věnoval starosta města Blanska Mgr. Ivo Polák. Ten byl také po celou dobu turnaje přítomen a společně s ředitelem SENIOR centra Blansko Bc. Rudolfem Krejčířem neváhali a rovnoměrně povzbuzovali všechny přítomné hráče. Společně s nimi na turnaj dohlížel v roli hlavního rozhodčího i moderátora akce jednatel Služeb Blansko Ing. Jiří Charvát. Vítaným zpestřením celé akce byla také účast a exhibice profesionálního reprezentanta ČR v pétanque Jana Charváta.

I přes sveřepé boje a vyrovnané výkony mohlo vítězný pohár získat jen jedno družstvo hráčů. Nakonec skončil v rukou klientů Domova Olga, kteří ve finálním turnaji vyřadili děti z Hodonína u Kunštátu. Pěkné třetí místo obsadil tým z Městského klubu důchodců Blansko. Domácí pořádající tým obyvatel SENIOR centra Blansko tak i přes veškerou snahu a herní štěstí skončil na posledním čtvrtém místě.

Děkuji závěrem panu Polákovi a panu Charvátovi za myšlenku uspořádání turnaje v našem zařízení, a mediálnímu partnerovi akce Listům regionů za podporu a propagaci. Doufám, že jsme byli svědkem zrodu nové sportovní tradice, a pevně věřím, že příště už pohár zůstane takříkajíc doma.

Petr Novotný, metodik a soc. pracovník

Příspěvek byl publikován v rubrice Blansko se štítky , , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *