Společně pro Černou Horu

Zvolením snaha politika nekončí, nýbrž naopak začíná

Ivo Koblasa má 53 let, od roku 2009 žije v Černé Hoře. Je obchodním ředitelem v zastoupení zahraniční společnosti. S manželkou Zuzanou je ženatý 25 let, mají syna Iva, který je úspěšným handicapovaným reprezentantem v cyklistice. Z minulého manželství má dceru Táňu. Ivo Koblasa je lídrem volební kandidátky Společně pro Černou Horu, na které se sešla celá řada odborníků, kteří společně s občany Černé Hory dokáží přinést hodně nových a pozitivních věcí pro náš společný život v Černé Hoře. Pro čtenáře Listů regionů poskytl Ivo Koblasa následující rozhovor.  

Čemu se věnujete mimo své zaměstnání?

Pomáhám trenérsky i metodicky synovi v jeho cyklistické kariéře, jsem členem Jihomoravského výboru cyklistiky, kde zastupuji zájmy handicapovaných cyklistů. Působím jako masér české reprezentace handicapovaných cyklistů.

Zbývá Vám nějaký čas „na doma“?

Ivo Koblasa se usměje, rozpovídá se o milovaných vnučkách Helence a Vandě, které s ním a s manželkou tráví také volný čas a dokáží pořádně zaměstnat. Vnučky si rády hrají s Herym a Alfíkem (čtyřnozí členové rodiny) a všichni společně chodí na vycházky. Mimo to celá rodina jezdí na výlety, kde Ivo mladší využívá čas na trénink v různých lokalitách a nadmořských výškách. Ivo Koblasa neopomenul práci na zahradě, tráva roste pořád a nějak hrozně rychle…

Proč jste se rozhodl kandidovat?

Do Černé Hory jsme se s rodinou přestěhovali z Brna, před devíti lety. Líbila se nám tato lokalita s ohledem na možnosti tréninku syna a také to, že městys není tak anonymní jak Brno. Říkal jsem si, že když se lidi znají vzájemně, bude lepší se domluvit na různých věcech tak, aby Černá Hora vzkvétala a místním se zde dobře žilo. Rád bych v budoucnu hledal cestu porozumění mezi občany, aby měli k sobě blíž, hledat to pozitivní, tak, aby byli všichni spokojení a šťastní a život v naší krásné Černé Hoře je plně naplňoval. Za minulostí bych viděl také to, co se povedlo a nevracel bych se k tomu, co se zrovna nepovedlo, což je přirozený jev, nikdy nic není „jen dobré“. Z toho špatného je potřeba se poučit, být pokorný k životu a hledět pozitivně dopředu. Domnívám se, že nejsem zatížen historií Černé Hory, mohu se dívat nezaujatě na všechny věci, které se městyse týkají. V Černé Hoře vidím velký potenciál, velké možnosti pro rozvoj kulturního i sportovního života, ale také v oblasti poskytování komplexních služeb.

Na co se zaměříte, pokud budete ve volbách úspěšný?

Je toho hodně, co bych chtěl změnit nebo udělat. Chtěl bych v případě zvolení zprůhlednit rozpočet obce občanům. Pokud by se dělaly velké investiční akce, dal bych rád prostor občanům vyjádřit se, navrhnout, diskutovat. Usiloval bych o realizaci stavby pěší lávky přes Býkovku, chybí tady například sportoviště pro děti 3-18 let, mohla by se vybudovat in-line dráha, všude se budují cyklostezky, tak proč ne pro černohorské cyklisty… Tělocvična je také v nevyhovujícím stavu. Pro naše starší spoluobčany bych hleděl poskytovat služby třeba s dovozem k lékaři, rozvozem potravin z obchodu apod. a to s finanční podporou městyse.  

Děkuji za rozhovor, Renata Kuncová Polická

Foto: Renata Kuncová Polická

Příspěvek byl publikován v rubrice Blansko se štítky , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *