Senzační úspěch výpravy ASK Blansko

O víkendu 22.9. a 23.9. se konalo v Jablonci nad Nisou Mistrovství České republiky žactva. A jak tomu už bývá tak atleti  ASK Blansko nesměli při této akci chybět. I když naše výprava byla tentokrát skromná odváží si ze stadionu Střelnice vynikající výsledky. S vítězstvím Pavly Štoudkové se sice tak nějak počítalo, ale sami jsme se přesvědčili, že i jasný favorit nemusí zvítězit. Pavla to zvládla na výbornou a obhájila loňský titul na 800m.

K tomuto skvělému umístění přidala v sobotním finále na 60m krásné sedmé místo. Druhá medaile byla obrovské překvapení nejen pro nás, ale i pro všechny kdo sledovali finálový běh na 300m kde naše Veronika Jakusidisová ročník 2005 zaběhla vynikající závod ve svém novém osobním rekordu 40.88. V napínavém běhu  porazila i jasnou favoritku a jen o jedinou setinu sekundy skončila na druhém místě. Výborný běh předvedla i naše štafeta na 4 x 60 m.

Teprve mladší žákyně Natálie Poláčková, Kateřina Šebková, Dominika Bezdíčková a Veronika Jakusidisová  zaběhly svoje letošní maximum 32,01 a děvčata ve stejném složení budou startovat i na nadcházejícím Mistrovství Moravy a Slezska v Blansku. V Jablonci byla ještě uzavřena nominace na sobotní mezistátní utkání žáků v Maďarském Györu a za náš klub budou startovat Pavla Štoudková a Veronika Jakusidisová. Úspěšné reprezentantky mladších žákyň můžete přijít povzbudit v neděli na atletický stadion v Blansku kde bude probíhat Mistrovství Moravy a Slezska této kategorie.