Listy regionů
1Lis/180

Umělci nehřeší

Žáci posledních  ročníků základní školy  se pomalu blíží k životnímu rozcestí, které  jim nabízí mnoho směrů jejich dalšího  profesního vývoje.  Žáky  vnímavé  a  kreativní,  se zájmem o  výtvarnou výchovu a se sklony k sebevyjádření pomocí výtvarných prostředků,  může lákat cesta  umění.

V současné době orientované na  techniku a  rostoucí  výkon v podmínkách akcelerujících administrativních požadavků jdou umělci mimo tento trend. Neorientují se ve svých životních prioritách podle diktátu společnosti, ale podle hlasu svého nitra.

Umělci jsou lidé, kteří si uvědomili svůj potenciál, našli spojení sami se sebou a s tím co je přesahuje. Rozhodli se stát „těmi, kým jsou“, tedy sami sebou a svou tvořivostí a  svým uměním přinášet ostatním lidem  uspokojení jejich bytostné touhy po kráse a představivosti. Firmami jsou umělecky založení a vzdělaní lidé  velmi žádaní, protože trh potřebuje prodávat a schopnost tvořivosti, nápaditosti  a  originality je v marketingu a propagaci  vysoce ceněna.

Umělci dělají to, v čem vidí hluboký smysl a žijí tak naplněným životem.

V této souvislosti je zajímavý překlad slova hřích (z hebrejštiny)  – je to výstřel, který minul cíl.  Znamená to, že jsme v životě nevyužili svoje dary a přednosti a nekultivovali je. Umělci v tomto smyslu nehřeší.

Helena Marešová

www.stredni-skola.cz

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky