Listy regionů
10Pro/180

ADVENT V DĚTSKÉM DOMOVĚ

Motto: Člověk člověku světlem by měl být - rukou,která vede. Člověk v člověku věrně by měl žít a učit zpívat srdce,které nedovede. /autor: Jan Noha/

Motto: Dávat dítěti lásku jen ve hmotném bohatství jež pomine,ale dát lásku v duchovní srdečnosti ,naučit je milovat,pracovat a vždy mít na ně čas a porozumění. Jen to přináší plody zralé a dobré. / autorka: Hana Nejezchlebová/

Podzimní poslední listopadová sobota u dětí v Dětském domově v Boskovicích byla zaměřena na předvánoční pečení. Venku mlhavo a deštivo,ale uvnitř domova útulno,srdečno . Vzájemná až dojemná atmosféra dětí s námi ,jež jsme je přišli nejen navštívit a potěšit,ale také s nimi péci perníčky a jiné cukroví. Připravit pro ně adventní stojánky z pečeného těsta,jablíček a jiných figurek bylo i pro ty nejmenší chlapce zábavou.Tvárnost kynutého těsta byla nejlepší přípravou naučit děti uplést si věneček i miminko" Ježíška" či ptáčky. A když k pečení vám na flétnu zahraje malý chlapec,cítíte se jako v ráji.

Také hodné tety, jak děti říkají pečovatelkám - vychovatelkám, se věnovaly nejen dětem,ale i nám ve složení ,dvě seniorky - pedagožky,jeden starší pán a mladý muž.Všichni jsme se zapojili s dětmi do tvoření .I jedlový adventní věnec jsme si vytvořili společně.

Navzájem jsme se obdarovali.Dětem jablíčka a sladkosti , a ony nám krásné vánoční pohlednice a své výrobky předávaly s něžnou dětskou přítulností .Bylo to až dojemné.Já jsem nikdy nic tak krásného nezažila,ačkoliv jsem také pracovala s dětmi ve školní družině i jako učitelka.

Až si budete tento článek maminky a tatínkové číst,nezapomeňte ,že největší dárek pro vaše dítě je vaše upřímná láska.
autorka: Hana Nejezchlebová

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky